Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » (német passzív) Német szenvedő...

(német passzív) Német szenvedő szerkezetek? Mi a különbség az egyszerű és az összetett múlt idő között? Kérlek példa mondatokat is! :D

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Akkor használunk szenvedő szerkezetet, ha nem nevezzük meg a cselekvőt.


Pl. sima alak: meg kell csinálnom a leckét: ich muss die Hausaufgaben machen.

Ha nem akarom azt mondani, hogy NEKEM kell megcsinálni, hanem csak általánosságban: a leckét meg kell csinálni: Die Hausaufgaben müssen gemacht werden. Ez a "szenvedő" szerkezet. ("A leckének meg kell csinálódnia" - szép magyarsággal :P)

2011. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
kösziiii :)
2011. nov. 6. 19:20
 3/14 A kérdező kommentje:
ez nem volt hasznos túl amúgy..
2011. nov. 6. 20:03
 4/14 anonim ***** válasza:

Mert? Kérdezted a szenvedő szerkezetet, példamondattal. Leírtam, mikor használjuk, és mondatot is. Mi a gond? Nem értem akkor a kérdésed.


A múltaknál meg fogalmam sincs, mit nevezünk "összetett múlt"-nak, így erre a részére nem tudok válaszolni a kérdésnek. Én is csak példamondattal tudom, mivel nem tanultam így a nyelvtant sosem, tehát nem tudom a nyelvtani alakok nevét.


De, ha nem volt hasznos, akkor sajnálom.

2011. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nem tesóm mondta hogy írjam ki a kérdést te válaszoltál én írtam hogy kösziii :) és tesómnak megmutattam hogy mit írtál és ő írta hogy ez nem volt annyira hasznos , de ebből is látszik hogy tesóm kissé mogorva. Én azért írtam hogy köszi mert válaszoltál és nem értek a némethez
2011. nov. 7. 16:04
 6/14 A kérdező kommentje:
a nem után egy vessző van
2011. nov. 7. 16:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Ok, semmi gond. :)

Tény, hogy nem válaszoltam a teljes kérdésre, de azért remélem, hogy valamit ér. :)

2011. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
biztos hogy ért valamit , sőt , számomra sokat mert én ugye erről még nem hallottam de tesómnak nem tudom :)
2011. nov. 7. 20:19
 9/14 anonim válasza:
kösz nekem sokat ért a példát, most kezdtem el megint a németet de már elfelejtettem ezt a részt. így könyebb lesz, thx
2012. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
na látod...
2012. jan. 21. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!