Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha beveszek egy fájdalomcsilla...

Ha beveszek egy fájdalomcsillapítót, akkor az honnan tudja, hogy nekem hol fáj?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerrüen. az agyban lévő fájdalom központra hat, így mindegy hogy mid fáj, elnyomja azt (ersze attól még fájni fog..)
2009. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem ott hat, ahol fáj, hanem az agyat tompítja, így nem érzed a fájdalmat, de attól még tényleg fáj, ahogy az előttem író is írta.
2009. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért hazugság a sok reklám, hogy közvetlenül ott hat ahol fáj és még ábrákkal szemléltetik is.

Az agyadra hat.

2009. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
igazuk van a válaszolóknak bár az utolsóval egy kicsit értek csak egyet. Tényleg csak blókolja az agyban a fájdalom érzetet ezért hazugság az a reklám(most nem tudom hirtelen de nem is fontos), hogy a nagyinak fáj a háta és beveszi a gyógyszert és emelgeti az unokáit.akkor majd még jobban fog fájni csak nem érzi vagy majd később.De ha a fejed vagy a fogad valami ilyesmid fáj akkor nyugodtan ehetsz gyógyszert.Meg mindegy, hogy mid fáj ha normális vagy akkor nem mész el bikát lovagolni ha fáj a hátad akor se ha ettél fájdalom csillapítót.
2009. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem mindegyik fájdalom csillapítónak az a hatásmechanizmusa, hogy az agy fájdalomközpontját nyomja el. Azoknak sem kell tudnia hol fáj, mivel a vérrel mindenhova eljut.
2009. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem láttad a reklámban, hogy a testünkben egy óriási autópálya van amin odamegy a fájdalom helyére? :D


A poént félretéve tényleg az agy fájdalomfelfogását tompítja. ;)

2009. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na én is erre a reklámra gondoltam, hogy a fájdalom helyére megy a gyógyszer.

És megy a fejbe a hasba meg mindenhová...

holott akkor ez butaság mert úgy kéne, hogy lenyeled és a hasadból felmegy az agyba és akkor már nem érzed vagy nem tudom hogy lehetne ezt bemutatni.

2009. máj. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a koffein érösszehúzó hatású. Mindenütt kifejti a hatását, így az agyhártyákon is. Ezért a fejfájás bizonyos fajtáit enyhíti. Tehát az egész szervezetben hatnak és ezért ott is, ahol erre a hatásra szükség van.
2009. máj. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 9. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!