Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az Egyesült Államok egy...

Az Egyesült Államok egy ország? Vagy akkor ez most hogy van? :D

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne az?

Nem értem a kérdést.

2011. nov. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, így van.
2011. nov. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mexiko Brazilia Ausztrália ország? Mindegyik államszövetség mint az USA
2011. nov. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem. Egyik sem államszövetség.

Az EU államszövetség, a NATO, az ENSZ, az Arab Liga, meg a többi,

Az USA, Mexikó, Kanada, Németország, Oroszország, Ausztrália és társaik szövetségi államok.

Nem mindegy.

2011. nov. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezen már ne is csodálkozzunk: http://www.youtube.com/watch?v=jj6AQCMLUNc
2011. nov. 11. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ékes bizonyíték, hogy az amerikaiak hülyék
2011. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem hülyék, csak a lexikális tudásuk nagyon kicsi.

Amúgy ez nem értem, hogy jön a kérdéshez.

Azt leszámítva, hogy azt hiszik, hogy Európa egy ország, de ezzel még nem bizonyítottad sem azt, hogy az USA ország lenne, sem azt, hogy nem.

2011. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak annyiban jön ide, hogy eszembe jutott a kérdésről.

A kérdező nem tudja, hogy az egy USA ország, a vetélkedőben meg az EU-ról hitte azt az illető, hogy egy ország.

2011. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem gázabb, ha egy kontinenst titulálsz országnak, mintha valamiről nem tudod hogy egy ország-e, vagy más titulusa van. A mérete miatt kérdeztem csak egyébként, meg ugye rengeteg tagállama is van, azt hittem esetleg hivatalosan valami más
2011. nov. 11. 13:56
 10/12 anonim ***** válasza:

"A mérete miatt kérdeztem csak egyébként"


Akkor Oroszország sem ország? Meg Kanada sem? Mert mindkettő nagyobb az USÁ-nál.

És Kína? Az sem sokkal kisebb.


"meg ugye rengeteg tagállama is van"


És? Ebből mi következik?

Mi a különbség aközött, hogy 10 tagállama van egy országnak, vagy 50?

Franciaországnak pontosan 100 megyéje van. Akkor az sem ország?

Németországnak több mint 400 önkormányzattal rendelkező járása van. Akkor az sem ország?

Az Orosz Föderációnak (értsd: Oroszországnak) 84 ún. "alanya" van. (21 autonóm köztársaság, 9 határterület, 46 terület, 2 szövetségi jelentőségű város, 1 autonóm terület és 1 autonóm körzet.) Akkor az sem ország?

A közigazgatási egységek száma teljes mértékben irreleváns. A jogállásuk az, ami számít.

A felsorolt országok föderációk, ami azt jelenti, hogy a tagállamaiknak van saját önkormányzatuk, törvényhozásuk, kormányuk. Viszont felettük áll egy szövetségi kormányzat, amely gyakorolja a szuverenitást az egész föderáció felett. Az egyes tagállamoknak nincs hadserege, nincs saját külügye. Általában pénznemük is azonos.

Ellentétben ezzel a konföderáció (vagy államszövetség), mint pl. az EU, szuverén államok szövetsége. Minden tagállamnak van külön külügye, hadügye, hadserege és nem feltétlenül van közös pénzük sem. A konföderációs szövetségi kormányzat pedig csak meghatározott ügyekben gyakorol ellenőrzést a tagállami kormányzatok felett, míg egy föderáció szövetségi kormányzata minden ügyben.


"azt hittem esetleg hivatalosan valami más"


Mégis mi lenne?

Nem kötözködésből kérdezem. Komolyan érdekel, hogy mit gondoltál.

2011. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!