Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Történelmi bizonyítékot...

Történelmi bizonyítékot találtam? (Fontos)

Figyelt kérdés
Ti nektek nem volt olyan hogy jól meg néztétek a Balaton térképét, és körülötte a falukat? Ma 2011 november 5től elkezdtem tanulmányozni és találtam 1 furcsa dolgot... Sümeg Nyirád környékén a templomok 1 kört írnak le ha ezt a kört viszonyítási alapnak nézzük a Balaton teljes mérete mellet lévő templomok szám: 74 Atilla királynak 73 segédje volt. Érdekes hogy minden Templom alatt barlang rendszer van mely fel táratlan. Ha minden templom tornyát megnézzük 1 irányba mutat. 1 helyen ezek találkoznak a Balatonba. Vissza olvasva Atilla temetéséről nem a Tiszába ha nem a Tisza mellett lévő VÍZBE temették el. Könnyen meglehet hogy ez a sírja. Szerintetek lehetséges? kérek szépen kommentet!
2011. nov. 12. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Balaton és a Tisza elég messze van egymástól. Másrészt Attila idejében még nem voltunk keresztények,ezeket a templomokat sokkal később építették.
2011. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Atilla rajongott a varázslatok ért a papok ért... és honnan tudod hogy nem a régi templomokra építették rá? A barlang rendszerekbe több helyen is fal építményeket találtunk barátaimmal
2011. nov. 12. 18:26
 3/12 A kérdező kommentje:
és csak gondolj bele akkoriban mekkora volt a magyarok birodalma... ma már ilyen szemmel elég messze akkoriba nagyon közel voltak
2011. nov. 12. 18:28
 4/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Mikor Atilla meghalt (453-ban) a Dunántúl és ezzel a Balaton is a Római Birodalomhoz tartozott. Nagyon nem valószínű, hogy a halott királyt az ellenség területén temették volna el.


Pedro

2011. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
azt nem vetted számításba hogy éppen elvertük őket... ha a Rómaiak meg hallották hogy magyar állva befostak...
2011. nov. 12. 18:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Az még véletlenül se zavarjon, hogy hun és magyar, két nép.

Az se okozzon fejfájást, hogy a hunok a Balaton körül nem építettek semmi tartósat, főleg nem 73-at. De ha mégis, 700-1300 év múlva ezt nyilván tudták az akkori falusiak, ezért fáradságos munkával (akkoriban még nem működött a mai technika) megkeresték a régi helyeket, sőt meg is találták az összeset, egyeztették a többiekkel, direkt oda építkeztek. Az viszont már nem jutott eszükbe, hogy azért kell így építkezniük, hogy fenntarthassanak egy legendát, viszont ők maguk meghagyták a felfedezés örömét neked.

Gratulálok. Ennyi feltételezést könnyedén átlépni, élénk fantáziára vall. Kezdj írni.

2011. nov. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazából.. nagy hungarista lehetsz...


amikor a hunok elkezdtek nyomulni a rómaiak felé mit is imátkoztak?: A MAGYAROK nyilaitól ments meg minket urunk. Nem pedig hogy a hunok nyilaitól. A mostani tan anyag mi is? A magyarok éppen egy teljesen barbár nép volt és hogy milyen sok embert le mészároltak. Csak éppen azt nem vették figyelembe hogy pl: a bükköt 1 csomó kiásott halom dísziti és miért is kaparták ki őket? Mert a jó magyar nép eltemette a kincseit az emberekkel 1üt, és miután ez ki kaparták a rómaiak és más népek elég dühösek lehettek. Erre mondják a törökök is hogy mi vagyunk a magyarok. pedig nem. igen is a hun az magyar nép. észre vetted már hogy a Hungary nak az első 3 betűje micsoda?

2011. nov. 12. 19:48
 8/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"amikor a hunok elkezdtek nyomulni a rómaiak felé mit is imátkoztak?: A MAGYAROK nyilaitól ments meg minket urunk. Nem pedig hogy a hunok nyilaitól."

Ezt az imát 450 évvel KÉSŐBB imádkozták (D-vel!) a NÉMETEK és nem a rómaiak...


Kevered a jézuskát a géppuskával.


A magyarok valószínűleg éltek a hun birodalmon belül, de ettől még a magyarok és a hunok NEM AZONOSAK. Ez kb olyan szintű történelmi csúsztatás, mintha azt mondanád, hogy a szászok azonosak a németekkel. Ez sem igaz, hiszen TÖBB nép alkotja a német nemzetet (szászok, bajorok, poroszok, pomeránok, stb.)


A magyar Honfoglalás 895-ben volt, az első magyarok a Kárpát-medencébe 670 körül telepedtek be. Ezzel szemben a Nyugatrómai Birodalom 476-ban bukott el, ezt tekintjük az ókor végének. Azaz a MAGYAR sírokban a RÓMAIAK nem találhattak semmit - egyszerűen mert nem egy időben léteztek.


"igen is a hun az magyar nép. észre vetted már hogy a Hungary nak az első 3 betűje micsoda?"

Huh, ez aztán a bizonyíték!

Én meg széken ülve szoktam ebédelni, akkor én székely vagyok?

Elárulom, a "Hungary", "Ungarn", stb megnevezések NEM a "hun" népnévből, hanem az "onogur" népnévből erednek.


Én nem tudom, mikor jártál iskolába, de abban tökéletesen biztos vagyok, hogy NEM EZT TANULTAD ott. Garantált, hogy ilyeneket nem tanítottak, nem tanítanak, és nem is fognak tanítani a magyar iskolákban.


Igen tudom, hogy egy számukra igen kellemesen hangzó legenda a hunoktól való származás, de sajnos akkor is csak legenda. A történelmi tények nem változnak meg attól, hogy a romantikus vágyaink, vagy a nemzeti büszkeségünk mit is diktál.


Pedro

2011. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A válaszodra nem tartanám méltónak reagálni. Különben is, Pedro megadta a választ helyettem. Egyébként a törökök elég jól ismerték a magyarokat, elég hosszú ideig éltek egymás szomszédságában. És ami a fontos: ezt a mostani törökök is tudják.

2011. nov. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ez a Hunok = Magyarok épp olyan talány és feltételezés mint Románok = Dákok, meg római leszármazottak :))
2012. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!