Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire helyes Attila hun...

Mennyire helyes Attila hun királyról mintázott rekonstruált arc?

Figyelt kérdés
A History csatornán láttam a "Rosszul Viselkedő Ókoriak" című műsort, és abban mutattak egy rekonstruált agyag fejet vagy mit. Aki látta és emlékszik annak mi a véleménye?
2011. nov. 13. 22:30
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
Én ugyan nem láttam, de Priszkosz rétor aki szemtől szembe beszélt vele leírta a külsejét, és az alapján echte mongoloid volt.
2011. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:

na meg is találtam.

„Külsejében igazi hun, alacsony termetével, széles mellével, nagy fejével, apró szemével, ritka szakállával, lapos orrával és sötét testszínével egyesítvén magában nemzetének sajátosságait…”

2011. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valamelyest illik a leírás az arcra is amiről beszéltem, köszönöm hogy válaszoltál.
2011. nov. 14. 10:41
 4/5 anonim válasza:
2-es a Hunok magasak voltak Kínai leírások szerint 185 és 215 cm között volt a férfiak magassága. Atilla azért volt alacsony , mert az apja Mongol volt! neve pedig ATILLA ÉS NEM Attila . Ez hun nyelven egy összetett szó jelentése ,,tiszta víz" .
2016. máj. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hollófernyiges ***** válasza:
Jaj.. persze, teljesen hihető, hogy csupa 160 centi átlagmagasságú népek között van egy akkora társaság, amelyik 10 centit ver a ma (akceleráció, miegyéb után) legmagasabb népre, a hollandokra. A hun nyelvről meg gyakorlatilag nem tudunk semmit, még az is bizonytalan, hogy melyik nyelvcsaládba tartozott.
2016. máj. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!