Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy négyzetes oszlop alakú...

Egy négyzetes oszlop alakú terem alapéle A, oldal éle B. a. , az egyik felső sarokból induló légy meglátogatja az átellenes alsó sarokban tanyázó barátját. Hogyan repüljön, hogy a legrövidebb utat tegye meg? B. , mekkora ez az út?

Figyelt kérdés

c. , Mit tegyen hasonló esetben a hangya (az csak a falon tud mászni) Melyik a hangya legrövidebb útja, és az milyen hosszú?

S.O.S.!!! holnapra ezt meg kéne csinálnom de Én nem értem :( remélem valaki tud segíteni! előre is köszönöm!


2011. nov. 14. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a következő a megoldás

1. A légy a legrövidebb útja a testátló, melynek hossza:

d = √(2A² + B²)


2. A hangya útja: a függőleges élen lemászik a padlóra, majd a lapátlón elcsoszog a szemben levő sarokba.

L = B + A√2

2011. nov. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :)
2011. nov. 15. 07:31
 3/3 anonim ***** válasza:

"2. A hangya útja: a függőleges élen lemászik a padlóra, majd a lapátlón elcsoszog a szemben levő sarokba.

L = B + A√2"


Ez a megoldás nem jó!


"Hajtogassuk szét" a szobát, rajzoljuk be az utakat, és azonnal látni lehet, hogy a "lapátló+él" útnál vannak rövidebb utak.


Az egyik, amikor a egyik négyzet sarkából a téglalap másik sarkáig mászik a hangya. És ez még mindig nem a legrövidebb út: L = √(a^2+(a+b)^2)


A másik megoldás, amikor két szomszédos téglalapon rövidít a hangya. Ez a legrövidebb: L = √(2a^2+b^2)


maci

2011. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!