Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ez a vers?

Szerintetek jó ez a vers?

Figyelt kérdés

A másik lány


Volt egyszer egy lány, de

Én másik lányt szerettem.

Egy nap mikor felkeltem

A lány feküdt mellettem,

s én álmot láttam ébren:

A másik lány szemében

egy könny csordult le értem,

hisz nem vele ébredtem.


2011. nov. 20. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

ha rövid verset szeretnél írni, fontos, hogy a szavak csengése, üteme is jó legyen, ne csak a rím. A Holló c. műben tökéletesen lehet érezni ezt a csengést:


"Óh, az emlék hogy szíven ver: padlómon a vak december

Éjén fantóm-rejtelmmel húnyt el minden szénsugár,

És én vártam: hátha virrad s a sok vén betűvel írt lap

Bánatomra hátha írt ad"

2011. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem muszáj sem rímelnie, sem csengenie a szavaknak :) nem szoktam vereseket írni, sőt ez az első. Reggel felkeltem,bámultam a plafont és ez így eszembejutott. leírtam,és semmit nem változtattam rajta. :)
2011. nov. 20. 10:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a választ!
2011. nov. 20. 10:45
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem muszáj sem rímelnie, sem csengenie a szavaknak :) "


Nem muszáj, de te nem azt kérdezted, hogy ez a vers vernek számít-e, hanem hogy jó-e. Ahhoz, hogy jó legyen, több kell, mint néhány átlagos gondolat hétköznapian megfogalmazva és sorokba tördelve. Mondjuk én még azt is kétlem, hogy vers-e, de mindegy. Legyen az.



"nem szoktam vereseket írni, sőt ez az első. Reggel felkeltem,bámultam a plafont és ez így eszembejutott."


De azt látnod kell, hogy mindez még nem teszi jóvá a verset, ám sok gyakorlással fejlődhetsz.


" leírtam,és semmit nem változtattam rajta. :)"


Nem szégyen pedig, a legnagyobb költők is olykor még évek múlva is meg-megváltoztatták a verseiket.

2011. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2011. nov. 20. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!