Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A különböző érzelmeknek...

A különböző érzelmeknek mekkora a frekvenciája?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Pff ennek ezotéria szaga van.
2011. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Íme néhány alapvető információ a "frekvencia" szó jelentéséről: [link]


Látod, hogy a frekvencia mindig egy ismétlődő eseményre, annak a gyakoriságára vonatkozik, legyen szó bármilyen tér- vagy időskáláról. Meg tudnád mondani konkrétan, hogy az érzelmek esetében mi az az esemény, aminek a gyakoriságára gondolsz?

2011. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az érzelmeknek nincs frekvenciája. Frekvenciája mindig valamilyen rezgésnek van. Ha rezgésről beszélünk, akkor viszont mindig meg tudni mondani, hogy mi is rezeg voltaképp..
2011. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sejtem, mire gondolt a kérdező. AZ EEG által elvezethető agyi elektromos jelek frekvenciáját próbálja összekötni az érzelmekkel. Vagyis az érzelmek specifikus EEG képét (elektroenkefalogramm), és az így keletkező görbék frekvenciájára kíváncsi. (Ha nem, akkor az valami ezotériás dolog.)

Sajnos, kedves kérdező, ilyen nincs. Az agyi aktivitást méri nagyjából az EEG, pszichológiai profilt nem ad. Az érzelmek nem olvashatóak le ebből. Azt lehet látni, hogy az alany figyel-e a környezetére, álmos, alszik, mélyálomban van stb. A théta-hullámnál megfigyelhető, hogy felfokzott érzelmi állapotban megnő a gyakorisága (ennek a frekvenciája 4-7 Hz), de nem egyértelműen jellemző az érzelmekre, és nem minden esetben, illetve kizárólag a frontális területről elvezetve (és csak felnőttben, gyerekeknél eleve nagyobb a gyakorisága, kb. kamaszkorban változik ez az állapot).

Ha érzelmekre vagy kíváncsi, PET. Az agyi területre nézve méri az aktivitást felvett cukor alapján (több cukrot vesznek fel a neuronok, ha intenzívebben dolgoznak), és ilyenkor bizony kimutathatóak pl. az érzelmek profiljai, mivel minden érzelemnél más és más agyi területek aktiválódnak. Azonban ez a kutatás nagyon drága, nem tudom, hogy megvan-e egy egészséges felnőtt ember teljes PET-képe totális érzelmi palettára. Igaz, hogy az EEG olcsóbb (még én is végeztem ilyen vizsgálatot egy gyakorlaton), de sajnos ezirányban nem sok tájékoztatást nyújt. Érzelmek nem, "agyi állapot" (kb. mennyire éber) leolvasható, ha valami gubanc van, akkor az azonnal kiugrik (pl. az egyik terület nem aktivizálódik rendesen, vagy az epilepszia - na, az jellemző, ránézel az elektroenkefalogrammra és szívrohamot kapsz az össze-vissza ugráló görbéktől).


Azonban ha te tudsz valami más módszerről, ami specifikusan az érzelmek "frekvenciáját" méri, akkor oszd meg velünk, mert a tudomány egyelőre ilyet nem ismer.

2011. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Neked mi bajod van?
2011. nov. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én meg azt kérdezném, hogy a kéknek milyen hangja van. És milyen a tapintása a levendula-szagnak.
2011. nov. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 polymath válasza:
A tudatlan hozzászólások tömege, mily buták hogy azt gondolják bárki orrára is kötik azt a hatalmat mi hogy és miért,- csak az el-butitott tudatlan birkák nem tudják a dolgokat reálisan látni, köztudott a körökben hogy minden frekvencia! a fény amit látunk, a hang, a szag, a tárgyak és minden más is rezgésböl van! ego parazitáskodás helyett időt kéne fordítani a valós tudásra pár ezer órát
2016. okt. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!