Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2006 aug.20-án a tűzijáték...

_ester_ kérdése:

2006 aug.20-án a tűzijáték alatt váratlanul megváltozott az időjárás, elképzelhető-e hogy ez a HAARP műve volt?

Figyelt kérdés

Miközben a meteorológusok napokra-hetekre előre tudják jelezni a várható időjárást, akkor elképzelhetőnek tartod e azt, hogy a meteorológusok nem tudták előrejelezni, hogy mekkora vihar lesz a tűzijátékok alatt, amikor a legtöbb ember az utcán tartózkodik???

Elképzelhető e, hogy ezüst-jodidot ( [link] ) a légtérbe permeteznek és azt egy HAARP ( [link] ) segítségével felmelegítve, hatalmas esőt és vihart generálnak??? Vagy csak túl sokat kombinálok?


2011. nov. 26. 05:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem sokat kombináltál. Nyáron, ha minden összepasszol hirtelen bárhol és bármikor kialakulhatnak heves viharcellák. Olyanok, amik előre nem jelezhetők napokkal, órákkal. Max esetleg amikor kezd kialakulni.
2011. nov. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat kombinálsz. Az időjárást nem lehet centiméterre, Celsius-fokra és millibarra pontosan kiszámolni. Vagyis azt meg tudták mondani, hogy rossz idő lesz, de hogy pontosan ennyire...

Egyébként pedig nekem úgy rémlik, hogy aznap már a déli híradó utáni időjárás-jelentésben is azt mondták, hogy rendkívül rossz időt, szelet, esőt, esetleg vihart hozó front fogja elérni Budapestet este 8-9 óra között. Vagyis az OMSZ tudta előre, hogy rossz idő lesz, arról nem tehetnek, hogy ennek ellenére mindenki a Duna partján állt és nézte a rakétákat.

(persze a kutya sem szólt a "népnek", hogy ugyan menjenek már haza, mert vihar lesz, de ez sem az OMSZ hibája)

2011. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2011. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ugyanis az időjárás nem váratlanul változott meg: előre jelezték, csak a szervezők pénzügyi okokból nem akarták leállítani az egészet. Amikor pedig rájöttek, hogy isten bizony és tuti, hogy nagy gond lesz - akkor már késő volt.


Amúgy pedig többségében nem az időjárás okozta a baleseteket, hanem az emberek, egymásnak.

2011. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azon kívül, amit fent már írtak, azon is gondolkodj el, hogy miért akarták volna ellenünk bevetni?
2011. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A meteorológusok tökéletesen előrejelezték a vihart, ha vissza tudsz emlékezni arra a napra, egész nap a hírekben volt hogy pont a tüzijáték idején fog megérkezni a vihar. Csakhogy nem az OMSZ hatásköre egy ilyen rendezvény lefújása. Én másfél év múlva diplomázom meteorológusként, jól tudom, milyen egyszerű ilyen vihar előrejelzése, ugyanis nem egy nyári záporról volt szó. Az, hogy az ezüst-jodidnak milyen hatása van a légkörre, fogalmam sincs, tekintve hogy nem vagyok jó barátságban a kémiával, de ezt a HAARP-os hülyeséget felejtsd el jó időre. Nem vezet jóra, ha valaki belegabalyodik az ilyesféle összeesküvés-elméletek közé.
2011. nov. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 1: "bármikor kialakulhatnak heves viharcellák"

Igen, ezt nem is vitatom, csak azt feltételeztem, hogy a HAARP-pal alakították-e ki azt a viharcellát, szupercellát?



# 2:

Te ellent mondasz magadnak!!!

Először mondod, hogy nem lehet pontosan előrejelezni, aztán meg az rémlik hogy mégiscsak egész pontosan előrejelezték!?!?!

Ha nem lehet előrejelezni, akkor ugyan hogyan, miért mondták volna azt???



# 3:

[link]



# 4:

Előre jelezték, de jó lenne tudni, hogy mikor, mennyivel előre?

Igen, a pánikban az emberek egymást taposták és pánikot a vihar okozta. Eddig egyet értünk, de jó lenne minél több archívumot találni, hogy tisztábban lássam az eseményeket!



# 5:

A tv, rádió nemrég attól volt hangos, hogy nem tudják ki indított a Forint ellenni támadásokat! Véleményem szerint, azoknak akiknek a tulajdonában van HAARP azoknak van annyi pénzük, hogy támadást indítsanak a Forint ellen is! Aztán ha jól ismered a magyar történelmet akkor tudhatod, hogy nagyon régóta próbálják aláásni a Magyarságot, meg mindig is voltak pályázók a Kárpát-medencére!



# 6: "Én másfél év múlva diplomázom meteorológusként" ... "az ezüst-jodidnak milyen hatása van a légkörre, fogalmam sincs, tekintve hogy nem vagyok jó barátságban a kémiával"

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszod! Eddig kételkedtem magamban, de te meggyőztél!!!

Tudod, az is szöget üt a fejemben, hogy miért akarod ezt annyira kiverni a fejemből??? Milyen hátsó szándék vezérel, hogy képes vagy ekkora hülyét csinálni magadból!?!?!?


[link] idézem:

"A szakma elsajátításához nélkülözhetetlenek a magasfokú matematikai és fizikai ismeretek, valamint alapos kémiai és földtudományi alapképzettség"

Tehát ha nem vagy jóba a kémiával, nem mész meteorológusnak!!!


De ha mégis meteorológusnak tanulnál akkor is a 7. félév vége felé már biztosan tisztában kellene lenned az ezüst-jodid légkörre gyakorolt hatásával!!!!!!!!!

[link]


És az hagyján, hogy KÉMIÁBÓL ELÉGTELEN vagy, de még a keresőkhöz sem értesz!!!

Gerinces ember nem alacsonyodik le annyira hogy ekkorát hazudjon, csak azért mert más a véleménye!!! Áruld már el nekem, ki fizet neked hogy félrevezesd a közvéleményt??? Kinek a megbízásából HAZUDSZ??? Kinek nem lenne jó, ha ez kiderülne??? Ezt főállásban csinálod???

Akkor most mégis csak ráhibáztam volna???



Az összes birka is eltűnődhet azon, milyen könnyen hagyta magát félrevezetni! Bedőlt egy ilyen hazug hozzászólásra és gondolkodás nélkül 100%-ot adott!!!!!!

A hazug embert könnyű lebuktatni, csak egy picit kell józanul gondolkodni! ÉBRESZTŐ!!!

2011. nov. 29. 13:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha nem vagy jóba a kémiával, nem mész meteorológusnak!!!"


Hehe, épp azért mentem annak, mert nem vagyok jóban a kémiával. Különdben geológus lettem volna. Egyébként a tanszék propaganda írása helyett tájékozódhattál volna a tantervi hálóból mondjuk, hamar rájönnél hogy az első féléves "Általános kémia" kurzus után gyakorlatilag csak nyomokban fordul elő hardcore kémia a képzés során.


"De ha mégis meteorológusnak tanulnál akkor is a 7. félév vége felé már biztosan tisztában kellene lenned az ezüst-jodid légkörre gyakorolt hatásával!!!!!!


Talán nem hiszel nekem, de elárulom azért, hogy a tananyagban (legalábbis eddig) nem volt szó jégesőelhárításról. Egyébként csak a 3. félév végén vagyok, tudod bologna.


"És az hagyján, hogy KÉMIÁBÓL ELÉGTELEN vagy, de még a keresőkhöz sem értesz!!!"


Kikérem magamnak, tisztességesen megszerzett elégséges vagyok.


Ja és nyugi, élvezd az életet, nem érdemes ilyen haarpokon meg egyéb hülyeségeken így felhúzni magad.

2011. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

# 6

# 8

Blabla ... blaa

Most azt írod: "Egyébként csak a 3. félév végén vagyok" szóval kb. másfél éve jársz oda, miközben korábban meg azt írtad, hogy: "Én másfél év múlva diplomázom meteorológusként"! Mivel távolról sem a zsenik közé tartozol kizárt, hogy a 10 féléves mesterképzést 3 év alatt elvégezd! Blablabla

A hazug embereken húzom fel magam, akik félre akarnak vezetni, vagy csak el akarják titkolni az igazságot!!!


Azt magyarázza meg valaki, hogy miért ne feltételezhetek ilyet?

MIÉRT ne gondoljak a HAARP-ra??? MIÉRT ne járjak utána???

2011. nov. 30. 23:49
 10/11 anonim ***** válasza:

"MIÉRT ne gondoljak a HAARP-ra??? MIÉRT ne járjak utána???"

Nyugodtan gondolhatsz rá.

De ugye nem gondolod, hogy ezeken az oldalakon akár egy morzsányi új információt is összeszedhetsz róla?

Csak azt, amit józan ésszel és fizikatudással amúgy is meg tudnál szerezni. De az meg téged nem érdekel, ahogy látom.


Összeesküvés elméletekért menj a "szakoldalakra". Van belőlük bőven.

2011. dec. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!