Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy kötélhúzó versenyen a...

Egy kötélhúzó versenyen a kötél egyik végét az egyik csapat 2000N erővel húzza a másik végét is 2000N erővel húzza, kibírja-e ezt a tehert a kötél ha 2400N a teherbírása?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Az általad leírt dolgot a kötél szempontjából úgy is le lehet írni, hogy mindkét csapak egyik oldalon húzza, a másik rögzítve van egy falhoz. ekkor összesen 4000N erővel húzzák. Szóval el fog szakadni a kötél.
2011. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem,én azt hittem hogy a két erő kivonódik egymásból,de ezek szerint akkor az erő-és ellenerő miatt nem bírja ki?

(lehet hogy hülyeséget beszélek,most vettük ezt az anyagot...)

Mindenesetre köszönöm a választ.

2011. nov. 28. 19:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok kérdés, vita volt erről, kibírja, mert a kötélben csak 2000Kg van...
2011. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sok lenne, N az...
2011. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A kötélben ÖSSZESEN 2000N erő ébred (ennyivel húzzuk).

A másik oldali 2000N erő ennek a húzóerőnek ELLENTART, azaz ugyanannyit csinál, mintha a kötél végét kikötöttük volna a falhoz.


Ha egy kampóra felakasztott erőmérőre ráakasztasz egy tömeget, ami 2000N erővel húzza lefelé, akkor az erőmérőre ugye 2000N erő hat. Pedig a másik végét a rögzítő kampó szintén 2000N erővel húzza felfelé. Ez egyszerűen a hatás-ellenhatás (vagy ha jobban tetszik az erő-ellenerő) elv.


Ahhoz, hogy a kötél egy helyben maradjon (ne történjen elmozdulás) MINDKÉT végét azonos nagyságú, ám ELLENTÉTES irányú erővel kell húzni - és ez a két erő NEM ADÓDIK ÖSSZE!!! A kötélben ébredő erő nagysága pedig pontosan az egyik (bármelyik) erő nagyságával fog megegyezni.


Pedro

2011. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Elnézést, utánanéztem és tényleg úgy van, ahogy az előttem író kifejtette.

Bocsánat, nem gondolkoztam mielőtt kiírtam volna.

2011. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,sokat segítettek.: )

Igen rájöttem megkérdeztem a fizika tanár urat.

Azt mondta hogy ez egy típushiba hogy az emberek összeadják az ilyen erőket,vagy kivonják pedig nem kéne.

2011. nov. 30. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!