Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a hipnotizálás folyamata?

Mi a hipnotizálás folyamata?

Figyelt kérdés
Természetesen arra gondolok, amikor a pszichiáter ejt transzba valakit. Hogyan végzi ezt?
2011. nov. 28. 23:07
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Az ELTE pszichológia szakon megtanulhatod.


Pedro

2011. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez olyan mint a meditáció, lemegyünk alfába aztán megnyílik a tudatalatti
2011. nov. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem tudom, de a pszichiáterem azt mondta, hogy nagyrészt csak fóbiák kezelésére használják.
2011. nov. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de a kérdésem nem egészen erre irányult. Inkább a gyakorlati része érdekelne. Pl. ingával érik el a transz állapotát? Vagy milyen gyakorlati módszerrel viszik le a pácienst alfába?
2011. nov. 29. 00:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy vettem észre, hogy valami monoton ingert használnak. Ilyen az inga, a számolás, az egyenletes nyugodt hang, stb. Sok szerzetes is ezért mormol mantrákat, mert az is nagyon monoton és az agy egy idő után ingerhiánynak veszi és "bealszik". A lényeg végül is ez, hogy alvásszerű állapotba kerüljön.

(De én laikus vagyok, szóval nem 100%.)


Ez a cikk egész jónak tűnik:

[link]

2011. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!