Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tanulás, hogyan?

Tanulás, hogyan?

Figyelt kérdés

~~Kellemes Vasárnap Délutánt!~~


Tanulási problémáimmal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni tőletek, és ha lehet értelmeseket írjatok, fölöslegesen azt ne írjátok hogy leülsz és megtanulod!

-Az informatikát nagyon könnyen megtanulom, nem tudom miért. Mászkálok és hangosan olvasom, és már meg is tanultam.

DE

- A Földrajz órán nagyon sokat írunk a füzetbe, a tanár nem is magyarázza el, csak kivetíti, és írjátok le.

-A nyelv tanulással is vannak nehézségeim.

-Történelmet egyszerűen nem tudom tanulni!

-Irodalom, nyelvtan, sok a lecke, nem tudom megtanulni.

-Kémia, az elején könnyű volt, de mostmár nem.


Egyébként 7. osztályos vagyok. Mint tudjátok ez beleszámít a továbbtanulásba is! Kérlek segítsetek, nem akarok "utca seprő" lenni.

Ui.: holnap földrajz O_O


2011. dec. 4. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Az nem mentség, hogy "nem tudod megtanulni". Én is sokat mondom sajnos és persze van olyan, amit nehéz megjegyezni bármennyire próbálod. Nekem a nyelvtanáraim szokták mondani, hogy ezt csak úgy lehet megtanulni, ha leülsz a fenekedre és magolsz.

Ha meg az a gond, hogy nem értesz valamit, keress rá neten, könyvekben. Jobb megoldást nem tudok. A 7. osztály még piskóta, lesz az rosszabb is. ;)

16/L

2011. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még időben kérdezted , de amúgy nem számít a továbbtanulásba attól függ hogy számíttatod , de 11.,12.ben már érdemes figyelni földrajz 1xű azt csak el kell olvasnod sokszor meg vizuálisan is rákeresni mert ábrákat ott szeretik. Történelem nos ebből nekem van 1 projektem majd ez még később lesz aktuális OKTV jegyzetem netre felrakni , de amúgy az is olvasás a források jobban rögzítik a dolgot nekem elhiheted ,irodalom nyelvtan sok a lecke erre mit lehet mondani attól még tanuld , kémia pedig 7,8. könnyű 9,10. már annyira nem de az sima magolás
2011. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hozzáállás kérdése. Én főiskolán tanulok, ahol elég durva dolgokat kell bemagolni. Nem szabad azt mondani magadnak hogy nem tudom megtanulni. Tényleg csak lekell ülni, ha van kedved, ha nincs és magolsz. (ha másképp nem megy) Erre nincsen más megoldás. De később ráfogsz jönni hogy igen is hasznos az a tudás amit előző éveidben megszerzel. Pl. Idegen nyelvnél én is szenvedtem mert magasról le*artam, és meg is bántam, mert az alapok nagyon fontosak hiszen arra épül minden. És az sem árt ha tudod ezeket a dolgokat, és van egy "alap inteligenciád". Sosem tudhatod mikor lesz rá szükséged.
2011. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!