Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van-e lehetoseg egy zombijarva...

Van-e lehetoseg egy zombijarvany kitoresere? Ha igen, melyek a legveszelyeztetebb orszagok/varosok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Zombijárvány??? Hm... érdekes kérdés. Tudtommal a zombik nem igazán fenyegetnek minket. Nem láttam még élőholt lényt. Sőt, olyat sem ismerek, aki ismerne olyat, aki látott már. Mivel zombik nincsenek, (vagy ha vannak akkor jól elbújtak. Lehet a Yetit is ők bújtatják... ebbe a mai világba már ki tudja) nem hinném hogy lenne olyan vírus ami azzá változtatna minket. Úgyhogy szerintem 0% az esély rá. Amennyiben egyszer mégis megtörténne ez, akkor szerintem a távolkeletről jönnének, mert kitudja miket kísérleteznek sunyiba az emberi szervezeten...
2011. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen. Az interneten. Sok óvatlan de elbizakodott júzer gépéből szervezett zombi hálózat ontja a spamot, vagy ddos támodásokat hajt végre.
2011. dec. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jaja. Foglalkoztat mar egy ideje a kerdes.. De a zombis filmek mezesmadzagok a tudosoknak.

- Lattad mar a Holtak hajnalat?

- Ja. Tenyleg, tamasszunk fel egy hullat!

-Ok, csinaljuk!

2011. dec. 8. 22:52
 4/13 anonim ***** válasza:

A zombis filmek a Frankeinsetin szörnye ötletből táplálkoznak. Ezzel (ti. életcsinálás, hullafeltámasztás, "a lélek keresése") már az alkimisták és a középkori/újkori szobatudósok is foglalkoztak, van is vagy harminc lötty, ami állítólag hatásos (az egyik fincsi kis rákkeltő, a másik simán méreg, de egyről tudok, ami csak simán gusztustalan és fertőző, de amúgy ártatlan). Nem mai a téma. Senki sem fog már foglalkozni a zombikkal és a hullák feltámasztásával, mert nem lehetséges. A kómás betegeket sem mindig lehet visszahozni - gondolod, nem kísérleteztek eleget? De nem megy. Ettől nem kell félni.

Vannak olyan betegségek, amik hasonló tüneteket produkálnak, mint a "zombikór", de ezek sem vírusos járványok formájában terjednek. Nem kell ettől sem félni. Az viszont igaz, amit az első mondott, a távol-keleti szorgos kis tudósoktól mentsen meg az isten, ha valami iszonyat elindul a világban, annak ott lesz a gócpontja (a legtöbb világjárványt is szeretik ott eredeztetni, de más okokból). De ez nem reális félelem, kb. annyi valószínűsége van, mint... annak, hogy Paks felrobban, mert ráesik egy műhold.

2011. dec. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Jaja. Foglalkoztat mar egy ideje a kerdes.. De a zombis filmek mezesmadzagok a tudosoknak.

- Lattad mar a Holtak hajnalat?

- Ja. Tenyleg, tamasszunk fel egy hullat!

-Ok, csinaljuk!"


Eléggé téves elképzeléseid vannak a tudósokról. Valószínűleg a tudósokról szerzett képzeteid is filmekből vannak.

2011. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az 1940-es evekben orosz tudosok egy kutya levagott fejet eletre keltettek. Csak a fobb funkc
2011. dec. 9. 18:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Az más...

Ott a szerveit helyettesítették gépekkel. Pl: a vérellátást (szív), oxigén és szén-dioxid cserét (tüdő). Az nem zombi, az él, csak nem a saját szervei működtetik. Mellesleg az nagyon fontos kísérlet volt. A bypass és a vastüdő ennek köszönhető.

2011. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az 1940-es evekben orosz tudosok egy kutya levagott fejebe visszahoztak az eletet. Az agyaban a szaglas, latas, jaras funkciok ujra mukodesbe leptek. Ennyi erovel egy embert is vissza lehet hozni, annyi, hogy az nem fertozo..
2011. dec. 9. 18:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocs h 2x kuldtem el, csak azt hittem nem ment el az elso.
2011. dec. 9. 18:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Az nem úgy történt. Nem hozták vissza az életbe (itt nem defibrillálásról vagy efedrin injekcióról beszélek). Élet alkotására nem képes az ember (legalábbis tudtommal, mármint a fogantatást kivéve... feltámasztásra értem ezt). A kutya feje nem volt halott biológiai értelembe. szívátültetésnél is ez van. Amíg be nem rakják az új szívet, addig gép tartja életben. Akkor azt is halottnak tekinted? A járás funkcióját hogy nyerte vissza, ha csak feje volt?
2011. dec. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!