Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Féltek egy esetleges atomkatas...

Féltek egy esetleges atomkatasztrófától Magyarországon?

Figyelt kérdés
Paksra gondolok...

2011. dec. 8. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem félek.
2011. dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2011. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Paks nem éppen Csernobil. Csernobil óta bevezettek rengeteg olyan biztonsági rendszert, ami egy atomerőműből sem hiányozhat. Mivel itt nincsenek olyan erejű földrengések, amik megsértenék az erőmű külső falát, ezért egy esetleges reaktorszivárgás miatt az épületen belül lenne csak sugárzás, a környezetbe nem jutna ki.
2011. dec. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én sem félek.
2011. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokat tanultunk már az atomerőmű-balesetekről, szóval nem valószínű, hogy bekövetkezne valami súlyos üzemzavar, pl. emberi hibából adódóan, ahogy Csernobilnál történt.

Igaz ugyan, hogy régi, orosz rendszerű a paksi reaktor és az egész berendezés, viszont hidd el, elemi érdeke az országnak, hogy rendben üzemeljen a rendszer, na meg az oroszoknak is, hogy karbantartsák néha, stb.

Egy nem működő, vagy veszélyes erőmű ugyanis nem jó üzlet.

Ezzel együtt persze még mindig előfordulhat valami előre nem látható dolog, de annak relatíve kicsi a valószínűsége, még ha nem is lehetetlen.

De hidd el, ha bármi komoly zűr lenne, nem sok időd lenne cselekedni, szóval értelmetlen aggódnod.

2011. dec. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként aki az ország északi felében lakik, ahhoz közelebb van Szlovákia egy atomerőműve ( nem tudom, pontosan hol van), min Paks, szóval, én, mint váci lakos, inkább tartok attól...
2011. dec. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem. Kellene?
2011. dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs miért félni,állandóan mérik a sugárzást a Paks környékén és egy szemernyit sem mutat többet mint máshol,sőt még a paksi atomerőmű által létrehozott kisebb park,ahol sok állat és növény megtalálható.
2011. dec. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Pakson nőttem fel, soha nem paráztam ilyenek miatt.


Azt pedig, hogy egy erőmű mennyire kockázatos, ki lehet számolni. PSA-nak (propabilistic safety analysis) vagy PRA-nak (propabilistic risk analysis) hívják a módszert. Lényegében különböző események feltételes valószínűségeit számolja ki. Végigveszik, hogy mekkora eséllyel keletkezik valami váratlan, súlyos esemény (nagyobb tűz, primer köri csőtörés, blackout...) és kiszámolják, hogy a biztonsági berendezések mekkora eséllyel hárítják el a zónaolvadást, vagy a nagy kibocsátást.

(Bár gyanítom, hogy az ilyen számítások csak belső eseményekre jók. Ha a geológusok rosszul mérik fel a lehetséges cunami magasságát/földrengésveszélyt, akkor nem sokat ér a PSA/PRA számítás.)


Általában az erőművek CDF (core damage frequency) értékével jellemzik a biztonságát. A CDF magyarul a zónaolvadás (fűtőelem kazetták olvadása) valószínűségét fejezi ki.


A paksi reaktorok CDF értékei egy szinten vannak az átlagos nyugat-európai és az amerikai reaktorokéval. 1*10^-5 /év körül vannak.

Szóval nem feltétlen lesz attól veszélyes egy erőmű, csak mert az oroszok tervezték...

2011. dec. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én sem félek tőle
2011. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!