Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatok meg legkönny...

Bozsolé kérdése:

Hogyan tanulhatok meg legkönnyebben zongorázni az alapoktól? Tippeket, ötleteket várok, internetes, bevált módszereket!

Figyelt kérdés
Nincs felesleges pénzem zongora tanárra, autodidakta módon szeretném elsajátítani. Szintetizátorom van.Előre is köszönöm!
2011. dec. 28. 10:29
 1/1 anonim válasza:

Én is csak hallás alapján tanultam 15 éve szintetizátoron, akkor még kazettáról hallgattam újra és újra a zenéket..

A hallásod a sok gyakorlással kialakul, pár hónap után jobb kézzel már szinte első próbálkozásra le tudsz játszani bármilyen idegen dallamot.


Konkrét ötletek:

1) Ma már a youtube-on rengeteg oktatóvideó található különböző stílusban, mutatnak ötleteket, trükköket, tippeket, persze angol nyelven (piano tutorial, lesson,cover,stb)

2) léteznek midi fájlok, amiket megfelelő lejátszóprogrammal (pl. én a régi midisoft studio-t használom) megjelenítik a kottát, így a bonyultabb részeket lelassítva meg tudod tanulni..

3) gyakorlás, türelem, gyakorlás..

4) lehetőleg felejtsd el a transzponálás funkciót, előbb-utóbb egyre több hangnemben kell otthonosnak lenned

5) tanulj skálákat, szólókat, vedd észre bennük a logikát, kombináld őket

2011. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!