Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mesterséges túlvilág?

Mesterséges túlvilág?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit ilyen bánatos/szomorú estén vagyok túl, igazából nem is tudom miért csak ez jött,de ez nem is tartozik ide..

Egy elég buta ötlet jutott az eszembe, és ahogy gondolkodtam rajta egyre jobban elképzelhetőnek tűnt..

Nos,elég bonyolult eljárás megpróbálom a lehető legérthetőbben elmagyarázni..

Arra gondoltam ,hogyha lenne egy olyan módszer, hogy egy bizonyos ember "memoróáját" tudatát le lehetne tölteni[képletesen] az agyból, akkor ezt simán egy virtuális valóságba bele lehetne helyezni..

Arra gondolok, hogy tegyük fel valaki haldoklik..lementik a memóriáját, emlékeit..és ezt egy számítógépes világban egy ugyan olyan külsejű animált személybe helyeznék..

[Már régebben is voltak kísérletek, hogy az emberi agyat rákötötték bizonyos gépekre, és az a gondolataikkal irányították az eszközöket..persze nagyon bonyolult biológiai úton..]

Nem is rizsázok tovább, a kérdésem az lenne, hogy megoldható lenne e az emberi tudatot/memóriát egy számítógépbe helyezni, és olyan szintre fejleszteni,hogy az illető a fizikai halála után, is tudjon gondolkodni? Mármint az élettapasztalata alapján..szóval a halott emberek memóriáját egy szuperszámítógéppel irányított virtuális valóságba helyezni, ahol el lehet őket érni..

Elég futurisztikusnak látszik, de szerintem a technika 80%meglenne hozzá...

Mi erről a véleményetek? Lehetetlen lenne megvalósítani?


2012. jan. 4. 01:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A memóriáját esetleg, de az magában nem tud döntéseket hozni, és gondolkodni szerintem.
2012. jan. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Belathato idon belul termesetesen nem megvalosithato, mivel

-Nem tudjuk, hogy a memoria hogy mukodik.

-Ha tudnank, akkor se tudnak hogyan kiolvasni minden emleket.

-Ha ki is tudnak, nem tudnank mit kezdeni vele. Megtoltesz vele egy par teras vinyot. Es akkor mi van? De valoszinuleg az emlekeket nem is lehetne reprezentalni a hagyomanyos binaris formaban.

-Az egyeniseg nem csak az emlekeink osszesege. Az emlekeken kivul nem tudjuk, hogy mit jelent es hol tarolodik, mikent lenne hozzaferheto a szemelyiseg, a tudat, ami a donteseket hozza.

-Milyen hardverre toltened ezt az "operacios rendszert"? Nincs olyan architektura ami lehetove tenne "tudatszeru" mukodest.


Szerintem ilyen sose lesz.

2012. jan. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy mikor de valamikor lesz. Szerintem a tudat örök és ha nem is az emberiség hanem egy másik idegen civilizáció olyan fejlettségi szintre fog jutni hogy képes lesz erre de nemcsak hogy erre hanem arra is hogy egy szimulált univerzumot alkosson. És az Univerzumban valaha élt élőlényeket képes lesz újraalkotni.
2012. jan. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
talán lehetséges, de előbb meg kell találni az öntudatért felelős agyterületet vagy ha úgy tetszik a lelkünket, ezt életben tartva, tápanyaggal ellátva szerintem lehetséges, de hogy az öntudatot átvigyük belőle egy gépbe azt már nem tudom
2012. jan. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Antimod ***** válasza:

Jelenleg a tudomány nem tud választ adni arra a kérdésre, mi a tudat. Nem képes megfogni. Világos, mi tárolódik az agyban, hogy azzal irányítjuk a testünket, de a halálközeli élmények kutatása során egyértelművé vált, hogy a tudat, személyiség, érzékelés, és memória(!) akkor is léteznek, ha az agy teljesen halott képet mutat (0 agyhullám, 0 vér az agyban).

Én is gondoltam erre a megoldásra, de távolabb vagyunk tőle, mint hinnénk. Ráadásul a természet nem erről szól, de ez már inkább filozófiai kérdés.

2012. jan. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Itt egy sci-fi könyv ami hasonló témát boncolgat.


[link]

2012. jan. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mivel mi spirituális lények vagyunk, fizikális testbe zárva kétlem hogy sikerülhetne. Illetve a test elhasználása/halála után a spirituális énünk vagyis lelkünk elhagyja azt. Hogy hova merre nem tudom de egyszer megfogom. Bár olvastam olyan teóriákat hogy a csecsemők tudnak befogadni lelkeket így megy a körforgás de mivel az agyunkba volt a memóriánk(ami meghalt) elölről kezdjük az egészet.....Bár van aki képes emlékezni előző életére hypnózis alatt vagy álmodva.
2012. jan. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Belátható időn belül biztos nem lesz ilyen. Illetve én remélem is, hogy nem lesz. Gondoljatok bele milyen visszaélések lesznek így. Ha át tudnak ültetni úgymond egy számítógépbe is, akkor már egy másik emberi testbe is valószínűleg. Márpedig ki akarna egy virtuális világban "élni", ahol valószínűleg nem érzed azokat a dolgokat amiket emberként. Akinek lenne rá elég pénze, az nem a virtuális világba temettetné magát, hanem valaki másnak a testébe, aki fiatal, egészséges, és el lehet intézni, hogy "új életet kezdjen".

Egyébként a technika 80%-a lehet, hogy megvan hozzá, de a tudásanyag töredéke sincs ami kellene hozzá. Különben nem is látnám értelmét sem egy ilyen mesterséges túlvilágnak. Miért lenne ez jó, és kinek? Igazságtalan is lenne. Akinek a hozzátartozói balesetben halnak meg és nincs idő átmenteni őket számítógépre azok így jártak? De a legnagyobb problémám akkor is a visszaélés lehetőségével van.

2012. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

mi értelme lenne szuperszámítógépeket izzasztani azért, hogy szimulálja egy ember gondolatait? Mert ez lenne a maximum amit géppel meg lehetne csinálni. Egy idő után úgyis megváltozna teljesen az egész, alkalmazkodna a virtuális világhoz, és x év múlva mind1 lesz, hogy kinek az agya volt a kiindulás.


Meg azt nem értem hogy ha hiszel abban, hogy van az embernek tudata, akkor azt is tudod, hogy a tudat elhagyja a testet a halál után. Rávenni arra hogy átmenjen egy gépbe nem igazán lehet, és ha lehetne is, hogyan építed meg a gépet hogy ez lehetséges legyen? Ha meg nem hiszel ebben, akkor meg miért érdekel téged hogy mi lesz a halál után?

2012. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mindenki szeretné meghosszabbítani az életét, vagy elkerülni a halált. Kérdés, hogy ilyen módszerekkel egyáltalán lehet-e. Ami átkerül a gépbe, az te leszel-e vagy valaki más. Erre egyszerű a válasz: Képzeld el azt a helyzetet, hogy nem a halálod után, hanem még életedben teszik át az agyad tartalmát egy gépbe. Akkor az nyilván nem lehetsz te, hiszen te még élsz.
2012. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!