Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szebbnek látjuk magunkat mint...

Szebbnek látjuk magunkat mint amilyenek valójában vagyunk?

Figyelt kérdés

Ha tükörbe nézünk, vagy egy fotóra magunkról, szebbnek látjuk magunkat, mint ahogy valójában kinézünk, vagy úgy látjuk magunk, mint ahogy mások?

Pl. ha soványak szeretnénk lenni, akkor soványabbnak látjuk magunkat, mint amilyenek valójában vagyunk?

Vagy az agyunk nem tud ilyeneket kontrollálni?


2012. jan. 6. 11:22
 1/7 bánomisén ***** válasza:
100%
Van, aki szebbnek látja magát, van, aki csúnyábbnak, van, aki ugyanolyannak. Ez nem agy és szem, hanem önbizalom és önismeret kérdése.
2012. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy rondábbnak. Attól függ hogy ítéled meg magad. De az biztos, hogy legkevésbé reálisan látod magad, sőt más emberek is szubjektív képet alkotnak rólad. Ha kicsit valósabb képet akarsz kapni, akkor az állatok válaszreakcióiból lehet következtetni, feltéve, ha van elég etológia tudásod, hogy értelmezd a viselkedésük, és van elég alázatod, hogy elnyomd az egódat.
2012. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy merült fel a kérdés, hogy a szüleim, nagymamám minden egyes alkalommal ha leülök enni, fele annyit adnak nekem, mint másnak, mondván én dagadt vagyok, és fogyjak le. Ezt persze éjjel-nappal mondogatják is, már annyira elegem van, hogy legszívesebben elköltöznék. Ezenfelül karácsonyra éves kondibérletet kaptam.

Pedig magamat én nem látom dagadtnak (167 cm - 61 kg), és 36-os nadrágokat, M-es felsőket hordok.

Lehet, hogy csak szebbnek látom magam?

2012. jan. 6. 11:45
 4/7 bánomisén ***** válasza:

Nem, szerintem a felmenőidet fertőzte meg a mai médiaideál, ahol minden lány úgy néz ki, mint egy anorexiás (vagy tényleg az is).

Szerintem ilyen paraméterekkel nem vagy kövér. Ha nem adnak enni, akkor lopj kajá a hűtőből, amikor tévét néznek ;-)

2012. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bánomisén ***** válasza:
*kaját - bocs
2012. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem ha valaki szépnek érzi magát akkor mások is szebbnek látják,sokat számít ,hogy mit "sugárzol ki magadból" Különben az elsőnek van igaza.
2012. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ténylegesen befolyásolja a kinézetet az önbizalom/közérzet. Ezen kívül pl a megvilágítás is, pl fakó fehér fényben rosszabb benyomást keltenek mint kellemes meleg sárga megvilágításban. :D

Plusz még a tükör vs fénykép különbség: tükörbe nézéskor nem jön zavarba az ember mint fényképezéskor, ráadásul a fényképezőgépnek sokkal több fény kell mint a szemnek. Ráadásul sokan szemből jobban néznek ki mint profilból, a tükörben nem igazán tudjuk profilból látni magunkat, míg a fényképezések gyakran nem pont szemből történnek.



Ennyit általánosságban, a te esetedben viszont tényleg az van h megfertőzte őket a mai "szépségideál".

2012. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!