Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kinai ábécét mennyi idő...

Kinai ábécét mennyi idő megtanulni? Nehéz, nagyon? Szeretnék megtanulni kinaiul!

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
A kínai nyelvnek nincs ABC-je.
2012. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amire te gondolsz, azt ha jól tom 5 évig tanulják a helyiek.
2012. jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Am igen elég nehéz, az eu nyelvekhez képest. Amíg a magyar, német, angol nyelvekben mondjuk 1-3 szóban elintézel egy egyszerűbb kifejezést, addig a kínai esetében ugyanez kb. egy tucat szó.
2012. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a kínai nyelvet (is), de az írásuk valami kriminális. Ugyanis még mindig képírással írnak, amit az egész életükben tanulnak. Egyébként nagyon gáz, hogy nem álltak át valamire, ahogy a koreaiak a hangulra. El sem tudom képzelni, hogy gépelnek azzal...
2012. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kínai nyelvebn nincs ABC, hanem szótagírás van.

Szerinted magyarul mennyi idő lenne külön megtanulni minden szótagot, amit csak leírhatsz? Ráadásul mindegyik jelet rajzolni kell, nem olyan egyszerűek, mint a latin betűk.

Ezért sincs olyan, hogy "megtanulni" a kínai nyelvet.

Megtanulhatsz pár ezer szótagot, amivel újságot tudsz olvasni. Aztán még pár ezret, amivel már valamilyen szaktudománnyal is elboldogulsz. Aztán még pár ezret, amivel a másik szaktudomány is megy.

2012. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kínai nyelvben éppen az írás jelenti az egyik nehézséget. Nincs olyan, hogy ábécé; minden szónak külön kell megtanulni a kinézetét, és még azt is, hogy milyen sorrendben húzzák a vonalakat.
2012. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
oo. jézusoom. lehet h ezt inkább hanyagolni fogoom!:S
2012. jan. 6. 21:22
 8/11 anonim válasza:
100%
Ráadásul a kínai nyelvben sokkal több hang van, mint a magyarban (vagy bármely más nyelvben a világon). Ők vagy tízféleképpen tudnak kiejteni egy "a" betűt. Ezt úgy képzeld el, mint a magyarban van az ö-ő, a-á (pl.: a németben csak á van), o-ó, ü-ű, i-í, u-ú. És amit a végére hagytam: az "e". Azt is lehet háromféleképpen ejteni, csak ezt mi nem jelöljük. A szegediek, a salgótarjániak, a pestiek, mint másképp ejtik az "e"- t. Azt már nem tudom, hogy ki, de valaki be akarta vezetni a magyar nyelvbe az ë- t. Ún. zárt e- ként.
2012. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ők így tanulják:


- az általános iskola végére 800 írásjelet kell tudni. Ezzel már bármilyen újságot el lehet olvasni.


- A gimnázium végére 2000 írásjelet tudnak átlagosan.


- Az egyetem végére meg 3000-4000 írásjegyet. Ami magasfokú műveltséget jelent.

2012. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
86%
A kínaiak is évekig tanulják. 8 év és megszerzed a legalacsonyabb műveltséget(ott a kínaiaknál)XD
2012. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!