Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kalcium-klorid elem, vegyüle...

A kalcium-klorid elem, vegyület, vagy keverék?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem! Hány éves vagy?
2012. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
14.
2012. jan. 8. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
vegyület
2012. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 70 vagyok és vegyész. Nem tudom most már hogyan tanítanak kémiát mert legalább egy éve kell tanulnod és ez az első leckék egyike kellene hogy legyen.Az id végződés azt mutatja hogy valaminek a vegyülete itt kloridja a kalciumnak pld.

Két napja egy filmben a vinil-kloridot ecsettel kenték holott az szobahőmérsékleten gáz.A rendező biztos nem 14 éves volt!

Különben a CaCi2-őt szoba pára csökkentésére lehet használni.

2012. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Jellemezze a H2O molekula térszerkezetét,kötésszögét,szerkezeti képletét!Jelölje a kötéspolaritást,ha EN0=3,5 ENh=2,1

Állapítsa meg a molekula polaritását!"


Kezdem érteni a mai kémia oktatás ostobaságát! A túlbonyolított túl elméleti kérdéseket.Mert ez pld semmire nem jó!Ez oda vezet hogy a legelemibb kérdésekre meg nem tudják az egyértelmű választ.Ezért kenték a vinil-klorid gázt ecsettel!A naponta használható gyakorlati ismeretek meg elfelejtődnek.És azzal is megutáltatják a kémiát aki a gyakorlati ismereteket szívesen tanulná!

2012. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem az elozo kerdes egyaltalan nem hulyeseg. A viz a leggyakoribb anyag, nem art tudni hogy hogy nez ki.


Leegyszerusitem neked a kerdest, a vizmolekula V alaku, es mivel az oxigen elektronegativitasa (ertsd elektronvonzo kepessege) nagyobb, ezert arrafele lesz a molekula "minuszosabb", tehat polaris molekularol van szo.

2012. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A neveben is benne van: kalcium-klorid. Van benne kalcium es klor, "vegyul" benne kalcium es klor. Innentol elem nem lehet. Keverek sem lehet, mert a ket anyag molekularis szinten 'vegyul', nem pedig makroszkopikusan. Keverek az, amikor tobbfele anyagot keversz ossze, vegyulet pedig ha az anyag maga egyseges.
2012. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!