Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a LED lámpa? Vagy LED...

Mi az a LED lámpa? Vagy LED világítás?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
2012. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kösz az ismeretterjesztést, de nem lettem okosabb..

Arra lennék kíváncsi, hogy mondjuk egy ilyen lámpa a természetes fénnyel megegyező fényt tud mesterségesen előállítani, vagy mire való?


Láttam DM-be, de csak ennyi volt a címkéjén, hogy LED lámpa...


Köszi előre is a további válaszokat

2012. jan. 13. 20:11
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem, a LED azért jó, mert ugyanolyan fényerősség mellett sokkal kevesebbet fogyaszt, mint az izzó vagy a fénycső. Ráadásul nem is olyan sérülékeny és kis helyen elfér (a hozzá tartozó elektronikát el lehet dugni, egy LED-szalag pedig kicsi).
2012. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm!:)

Még annyit elárulnál, hogy tulajdonképpen a háztartásban milyen helyeken, vagy hogyan érdemes egy ilyet használni?

2012. jan. 13. 20:19
 5/16 anonim ***** válasza:
szerintem hálószobába,fürdőszobába olyan helyekre ahol sokat vagy.
2012. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Tulajdonképpen bárhol érdemes használni.

Kis fogyasztású és sokáig is bírja: hosszú az üzemideje és nem nagyon viseli meg a le-fel kapcsolgatás - ellentétben az energiatakarékossal-

Csak az ára magasabb mint a hagyományos / energiatakarékos izzónak.

Személyes meglátásom szerint kicsit hideg fénye van, de lehet, hogy csak én nyúltam mellé.

2012. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Húúúhh..!!:) Köszönöm szépen a széles körű informálást mindenkinek, mostmár akkor képben vagyok!

Köszi!:)

2012. jan. 13. 20:53
 8/16 fúróferkó ***** válasza:

Pillanatnyilag arra jó ,hogy kipróbálja az ember.Preciziós munkát,műszaki rajzot nem lehet a fényénél csinálni.

Kísérletképpen én is vettem sok pénzért egyet,becsavartam,aztán kicsavartam ,azóta a fiókban van.Nem éri meg az árát ,amennyit spórolsz a villannyal ,annál sokkal drágább ,és ha tényleg fény kell,nem csak világos akkor elő a jó öreg 100 wattost.

2012. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
20:57 A 100w-os gyártását megszüntették, a 75 wattost sem láttam már rég. Energiatakarékosok dobozán feltüntetik, hogy fényereje milyen hagyományos izzóval egyezik meg. De én még nem találtam még 60 wattoshoz közelit sem. És saját mérésem szerint (ami persze nem labor pontosságú) az sem valós, kevesebb a fénye.
2012. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én találtam már 100 W-osnak megfelelő fényű energiatakarékosat, nekem 2 helyen is az van, de abban igazad van, hogy azért még mindig sötétebb, mint a sima 100-as égő fénye..
2012. jan. 13. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!