Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Menyire reális ez a válasz az...

Menyire reális ez a válasz az egyik "léteznek szellemek" kérdésre?

Figyelt kérdés

"Nem léteznek.

Ez egy egyszerű elektron mágneses jelenség. Az agyad elektromos jelekat használ az infó feldolgozásához. Ezeket a jeleket egy mágneses tér képes befolyásolni, és még hozzá nem is kismértékben. A legtöbb régi vár, épület anyaga magas kvarc kristály tartalommal rendelkezik. Ilyen kvarc kristály van az elektromos öngyújtókban. Ütés hatására áram keletkezik.

Ha szellemet akarsz látni akkor menj el egy vidámparkban a szellemkastélyba, vagy tegyél egy erős mágnest a tarkódra, és érzékenységtől függően 20-30 perc múlva szellemeket fogsz látni. A tarkódnál van azaz agy terület, ami a látás feldolgozásáért felelős.

Ha meg hallani akarsz szellemeket, akkor hallgas sima statikus zörejt. Az agyad nem szereti a káoszt, ezért megpróbál olyan "hangot" találni, ami nyilván lehetséges a számára. Megpróbál rendszert keresni az egészben.

Még valami: azok az emberek akik nagy feszültségű távvezetékek mellet élnek, jóval nagyobb valószínűséggel "látnak" szellemeket. A filmek miatt, rengeteg féle képpen alakulhat a szellem, mivel az agyadnak van elég képi infója arról, hogy valyon hogyan is nézhet ki egy szellem. Ha meg nincs elég infó, akkor egyszerűen kombinálja az élményeket, és máris ki alakul az ún. szellem.

A legjobb példa a halucinácó, és a skizofrénia: olyat látnak, hallanak, éreznek amik a valóságban nincsenek ott.

Az agyad irányít mindent, úgy hogy te nem is tudsz róla. Egyenlőre még nagyon keveset lehet tudni az agy pontos működéséről, de már haladunk.

Végszóként: a valóságban NEM léteznek szellemek, csak az agyad "szórakozik" veled."


2009. máj. 26. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem.

Valószínűleg a tudósok is hallucináltak, esetleg be voltak tépve mikor bebizonyították.

Ugyanis emögött elég komoly kutatómunka van, még a lélek súlyát is tudják, azt hiszem 0,25 körül van.


És azt is magyarázza meg nekem aki ezt írta, hogy akkor hogy lehetséges, hogy 8 évesen a dédnagyim szellemét láttam pontosan két héttel a halála előtt? Ez kicsit túl megy az agyi képességen és a véletlenen. Ilyet nem lehet elfelejteni, azóta is élénken él bennem, kineziológushoz kellett járnom miatta, mert a sokktól pánik alakult ki bennem, és rettegtem a tükröktől, ablakoktól, ha épp ez jött rám. (Ablaküvegben tükröződött mögöttem-fölöttem, keresztbetett karokkal.)


Ha jólesik, pontozzatok le, kedves szkeptikusok, én csak a saját tudásomat és tapasztalatomat írtam le.

Üdv.

2009. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Le is pontozlak, mert a lélek súlyát nem mérték meg tudományosan. Olvass utána mielőtt ilyeneket állítasz.

A személyes tapasztalataid persze más lapra tartoznak.

2009. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
De megmérték. Olvass utána te. Most megyek el, majd ha hazajöttem másolok be valami hivatalosat.
2009. máj. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Próbálták megmérni, a 21 gramm című film is erről szól. Ugyanakkor az orvostudomány mai állása szerint ez az ún. reziduális levegő, ami nem tud távozni a légzéskor, azonban a halál után az izmok összeesésével ez is kijut a tüdőből.


Egyébként meg a lélek elvileg egy anyag nélküli valami (pont ez a lényege), akkor meg hogy lehetne súlya?

2009. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Én hiszek a szellemekben, de lehet halucinációk is a következmények.
2009. máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hűű Ezt a mágneses dolgot lehet hogy egyszer kipróbálom XD

Szerintem elképzelhető hogy vannak szellemek. Mert hát végülis az anyagmegmaradás törvénye már ott bukik hogy létrejött az ősatom ami Nagy Bumm-al felősrobbant. Nameg elméletileg a légy nem tud repülni. Ki tudja mi van még ami elméletileg lehetetlen de gyakorlatilag igenis van :)

2009. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A lelek sulya tenyleg lufi, altudomanyos bulvar hulyeseg. Osszeesik a tudo a halal bealltakor, sot, meg eleg nagyokat is fingunk, annak is van sulya. kulomben meg minden hivo azzal jon hogy ez nem anyagi termeszetu dolog, tudtommal pedig tomege csak az anyagnak van.
2009. máj. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem léteznek. Szerintem ez egy roh@dt nagy marhaság!! Évezredekkel ezelőtt, amikor még semmi nem volt, és unatkoztak az emberek, azzal fejlődtették az agyukat hogy kitalálnak ilyen hülyeségeket! Mi meg tovább visszük... szánalom...
2010. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kicsigman ***** válasza:
Hát ha van lélek akkor súlya is lehet(igaz elenyésző) persze én nem hiszek ebben de a "sötét anyagnak" is van úgy tudom tömege mégsem nevezném anyagnak (lécci ne pontozzatok le ha nagy hülyeséget írtam :D)
2010. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Egyébként, csak egy kérdés.

A léleknek hogy lehet súlya?

mi pontosan az a lélek? valami sűrű dolog, hogy súlya legyen? ugyanmár..

2010. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!