Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem bibliai eredetű...

Írnátok nekem bibliai eredetű szállóigéket?

Figyelt kérdés
És ha lenne hozzá magyarázat az úgy még jobb lenne.
2012. jan. 14. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Állsz, mint Bálám szamara", akkor mondják, ha valaki nem tud válaszolni./pl. felelésnél/

Pedig a Bálám szamara egyáltalán nem volt buta, sőt hallgatag sem! Éppen ellenkezőleg: okosabbnak bizonyult,mint a gazdája.

A szamár látta meg az Úr angyalát, pedig Bálám nemzetközileg elismert látnok volt, de itt mégis vak volt a szellemi valóság iránt, ellenben a buta szamár látta az angyalt. Aki nem is volt annyira buta. Pedig Bálám jártas volt az ún. állat-jövendölésekben is.


4Móz. 22:23-35 De a szamár meglátta az Úr angyalát, ahogyan ott állt az úton kivont karddal a kezében, és letért a szamár az útról, és a mezőre ment. Bálám ütni kezdte a szamarat, hogy visszaterelje az útra. Azután odaállt az Úr angyala a szőlők között egy mély útra, ahol innen is, onnan is fal volt. Amikor meglátta a szamár az Úr angyalát, odalapult a kőfalhoz, és Bálám lábát is a falhoz lapította. Ekkor újból megverte. Az ÚR angyala továbbment, és ismét megállt egy szoros helyen, ahol nem lehetett kitérni sem jobbra, sem balra. Amikor meglátta a szamár az Úr angyalát, lefeküdt Bálám alatt. Ekkor haragra gerjedt Bálám, és ütni kezdte botjával a szamarat. De az Úr beszédre nyitotta a szamár száját, és az így szólt Bálámhoz: Mit vétettem ellened, hogy már harmadszor versz meg engem? Bálám így felelt a szamárnak: Mert csúfot űztél belőlem. Lenne csak kard a kezemben, meg is ölnélek! A szamár ezt mondta Bálámnak: A te szamarad vagyok. Rajtam jársz régtől fogva mindmáig. Szoktam-e ilyet tenni veled? Bálám azt felelte: Nem. Ekkor az Úr megnyitotta Bálám szemét, aki meglátta az Úr angyalát, amint ott áll az úton kivont karddal a kezében. Bálám meghajolt, és arcra borult. Az Úr angyala ezt mondta neki: Miért verted meg a szamaradat már háromszor? Azért jöttem, hogy feltartóztassalak, mert szerintem veszedelmes ez az út. A szamár látott engem, azért tért ki előlem háromszor is. Ha nem tért volna ki előlem, téged meg is öltelek volna, azt pedig életben hagytam volna.

2012. jan. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Ez inkább vicc, de bibliai eredetű:

A bibliai Lót a mai napig nem lelt nyugalmat,Jean.-Miböl gondolja,uram?-Úton-útfélen egyebet sem hallok:Lót fut,Lót fut...


Mit mond a bibliai hangosbemondó?

- Jónást várják a halban...

2012. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Káinbélyeg, pálfordulás, bábeli zárzavar, tékozló fiú, "mindenkinek megvan a maga keresztje", stb.

Ezeket most nem részletezném, nem vagyok jártas a Bibliában, de rá tudsz keresni. Mondjuk a szállóigékre magukra is... én pl. találtam egy ilyen listát, nem is tudtam, hogy ezek is mind bibliaiak:

"Aki másnak vermet ás, maga esik bele" (Péld. 25, 27 stb.)

"Más szemében meglátja a szálkát, a magáéban a gerendát sem veszi észre" (Mt. 7,3 -Lk. 6,41)

"Aki nem dolgozik, ne is egyék" (Thess. 3. 10)

"Senki sem próféta a saját hazájában" (Mt. 13,57 -Lk. 4,24 -Jn. 4,44)

"Amit nem kívánsz magadnak, te se tedd embertársaidnak/felebarátaidnak" (Tob. 4,16 -Mt. 7,12 -Lk. 6,31)

"Nincs új a nap alatt" (Préd. 1,9)

"Aki szelet vet, vihart arat" (Hos. 8,7)

2012. jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mosom kezeimet...
2012. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szemet szemért, fogat fogért. Jelentése: a büntetés legyen arányos a bűnnel.


Ha megütik a jobb arcod, tartsd oda a balt is. Jelentése: A rosszra ne rosszal válaszolj, hanem jóval.


Ne ítélj, hogy ne Ítéltess.


Teve a tű fokán: Könnyebb a tevének átmenni a tú fokán, mint a gazdagnak bejutni a mennyországba. (A "tű foka" egy szűk kapu neve).


Elsőkből lesznek az utolsók és utolsókból az elsők.


Jottányit sem enged: A "jotta" az "ióta" görög betű népies változata. A szólás azt jelenti, hogy egy írott szövegben még egy i betűt sem enged megváltoztatni, tehát semmit sem enged belőle.

2012. jan. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Na bmeg, ilyen szar húsvétom se volt még - Jézus a kereszten
2012. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!