Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet, hogy valósidejű...

Hogyan lehet, hogy valósidejű műholdfigyelő szerint még a Föld körül kering a Mars szonda?

Figyelt kérdés

[link]


E szerint még nem semmisült meg, és ez realtime mutatja a pályáját, már lassan 3 órája rá-ránézek időnként, és még mindig fent van. :D

Ez mi lehet?



2012. jan. 15. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek úgy működnek, hogy egyszer kiszámolják, merre fog menni, aztán azt mutatják, hogy arra megy. Nincs folyamatosan élő kapcsolatban külvilággal.
2012. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Remek, akkor nem értem miért real-time-nak írják a nagy okosok... :D

Köszi! :)

2012. jan. 15. 23:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a TV-kben az volt kiírva hogy az atlanti óceánba és Spanyolországra zuhannak.A neten mi van? Hogy a csendes óceánba estek! Éljen a pontosság!
2012. jan. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na épp ez az, össze vissza beszélnek, azon se lepődnék meg, ha ezen az oldalon levő adatok lennének az igazak már, hogy még le se zuhant... :DDD
2012. jan. 15. 23:45
 5/7 anonim válasza:

Állítólag fordítási hiba volt. A légkörbe lépett a Csendes óceán felett, ezt fordították úgy, hogy ott csapódott be. Becsapódni pedig az Atlantiba csapódott be.

Engem is megzavartak a műholdképek. Mikor írták, hogy lezuhant, épp Közép-Magyarország felett húzott át a radaron, azt hittem megáll bennem az ütő:)))

Most már nem foglalkozom vele, meguntam. Szerintem tényleg lezuhant.

2012. jan. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jah, csak hát ez a mai világ, pontosság nagy nulla kb...
2012. jan. 16. 00:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Azert nem lehet kiszamolni pontosan hogy hova csapodik, mert a legkorrel talalkozva eloszor kacsazik, mint a kavics a vizen, majd a legretegek surusegetol is fugg hogy milyen gyorsan ereszkedik. Ezek a valtozok olyan nagy sebesseg mellett okozhatnak tobb ezer km elterest is, ezert csak megsaccolni lehetett a becsapodast, es azt sem pontosan.
2012. jan. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!