Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a halálfélelmet? Meg úgy általánosságban a fóbiákat? Van valami jó módszeretek vagy ismeretek valamit?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok mint pl. az ugye már említett halál félelem meg az anachrophobia, claustrophobia stb..
2009. máj. 31. 05:45
 1/8 A kérdező kommentje:

*ismertek

bocsi a hibáért, pedig még át is olvastam, de úgy látszik vaksi vagyok:D

2009. máj. 31. 05:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
az ARACHNOfóbia és nem, én nem tudok semmi módszert. igazából életem során nem hogy legyőztem volna őket, hanem a már alapból meglevő fóbiáim (arachnofóbia, klausztrofóbia) mellé csak 'begyűjtöttem' még egyet valahogyan, a tériszonyt is. nem tudom hogyan alakult ez ki, mert régebben egyáltalán nem volt, nem féltem a magasban és egyszer a bungee jumpingot is kipróbáltam, aztán egyszer vmikor azt kezdtem észrevenni hogy félek a már a magasban és pl magas épület tetején vagy ilyesmi, nem merek a szélére kiállni sem. =/ úgyhogy a fóbiák legyőzésében nem vagyok jó úgy tűnik. azt remélem hogy többet már nem fogok beszerezni, ez a 3 nekem bőven sok.
2009. máj. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tériszonyom van.


A legjobb módszer állítólag az, ha szembenézel a félelmeddel. Ez nem azt jelenti, hogy halálfélelem ellen meg kell halni!!!

2009. máj. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én legyűrtem a tériszonyt:D a halálfélelemmel még küzdök
2009. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

É.F.T. technológiával!!!

[link]

2009. máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
tériszonyom van. végigbőgtem az óriáskereket. még nem sikerült legyőzi, pedig szembe is néztem vele. magas épületben, kilátón nem félek akkor se ha le kell nézni, de ha fölfelé, akkor elkezdek szédülni és végem van. szembe kell vele nézni, mást nem tudok rá. mondjuk egy haver segítségével vagy ilyesmi.
2009. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Párat tudok:

Első a sokkterápia, amikor lényegében valakit szembesítünk a félelmeivel, pl ha fél a póktól, akkor egy pók közelébe visszük, és nem engedjük, hogy elmenjen. Ennek durvább formája, amikor rádobjuk a pókot, és bezárjuk vele egy szobába. Ez a módszer nagyon gyors eredményt hoz, de fizikailag és szellemileg is megterhelő, illetve egyes esetekben még ront a helyzeten. Szívbetegeknek nem ajánlott:)

Másik módszer lényegében ennek ellentéte, a fokozatosságra épít. Ezt viszont nem igen lehet otthon végezni, pszichiáter kell hozzá.

Motiválni is lehet az embert, csoportban a fóbiások egymást is képesek ösztönözni.


Mindenekleőtt aqz elhatározás kell, hogy valaki ki akar gyógyulni belőle, és mindenképp érdemes szakembert felkeresni, mert lényegében személyreszabottan működik jól minden terápia.

2009. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

én a haláltól félek, a lepkéktől, és ha nagyon pici helyre zsúfolnak be (nem a liftekre gondolok..volt már,hogy elbújtam egy dobozba és nem tudtam kijönni), akkor is nagyon rosszul érzem magam.

azt nem tudom, hogyan lehet legyőzni..nekem mindig az segít, ha többet tudok azokról, amiktől félek..szoktam olvasni különböző elméleteket/könyveket a halál utáni életről (ha van), a lepkékről (most fogok csináltatni pl két lepkés tetoválást)..odáig jutottam, hogy a múltkor ott volt egy lepke az úton, és egy faággal arrébb tudtam piszkálni, hogy ne üssék el az autók.

2009. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!