Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valamit nem...

Van olyan, hogy valamit nem tudunk megtanulni? ( tananyagot)

Figyelt kérdés
Mert ugye nem mindeki képes arra, hogy elvégezze az orvosit...
2012. febr. 9. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy van.Én például gond nélkül értem a mások által bonyolultnak mondott gazdasági folyamatokat és számításokat.Viszont novellát elemezni soha életemben nem tudtam, ahogyan a verstanulás is mindig gondot okozott mert semmi logikát nem láttam benne.
2012. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy lehetetlen, csak tehetetlen. Nem nem képes megtanulni, hanem olyan sok idő kellene a tananyag olyan szintű tudásához, amit elvárnak, hogy az nem fér bele egy vizsgaidőszakba. Van, aki az összefüggéseket nem látja át, mások nem képesek magolni. Vagy ezt nem tudja kellő hatékonysággal.

Ha kapnál egy életet arra, hogy elvégezz egy szakot, legyen az bármi, te is letennéd a diplomát. De mivel nem kapsz, és mások sem kapnak, hát van, aki nem végzi el az orvosit. Majd elvégez valami mást, amihez több affinitása van.

2012. febr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van olyan.

Sőt.. állítom 70%ban a hallgatók nem is tudják mit tanulnak meg csak megtanulják és lefelelnek belőle.(magolás)

Az értelmes ember megpróbálja elemezni és megérteni miről is van szó. De van hogy nem áll ősze a kép.

Az a nagy igazság hogy akinek van egy kis tudás a fejében és érdekli a dolog bármit meg tud tanulni. Most te úgy adod elő mintha te különb lennél azzal mert orvosira jársz... Én meg elárulom azt hogy minél feljebb tanul valaki annál egyszerűbb dolga van.

Én például repülő mérnők vagyok.. (egy adag diszlexiával)

Mindent lehetséges ha megvan az akarat.


De attól öcsém ugyanolyat szarok mint te.

De ha csak a jó hangzás miatt akarsz járni orvosira akkor válasz más szakmát. Én elrontok valamit van időm tesztelni kijavítani. De ha te elrontasz abba valaki meghal... Vállalod e ezt?

2012. febr. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak: NEM járok orvosira! Pont azért írtam ezt példának, mert nagyon sok ember csak az orvosokat becsüli, holott a többi embernek is sokat kell tanulnia.
2012. febr. 10. 15:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Van olyan... - a válasz: igen is, meg nem is.


Van a születéssel szerzett agyi komplexitás, szokták képességnek, hajlamnak is nevezni. Akinek valamihez érzéke van, könnyebben sajátítja el, mint mások. Ennyiben az a születés pillanatában eldöntetett. Ebben az értelemben például erős humán beállítottsággal sosem leszel fizikus, mert soha nem lesz annyi türelmed és akaraterőd, hogy olyan szinten megtanuld, amilyenen szükséges.


És van a szorgalom és szerencse. Utóbbi abban, hogy kiskorodtól fogva értelmesen, szeretettel és szakszerűen tanítanak mindenfélére, ezáltal megerősödik az egyébként meglévő kíváncsiságod, és szeretni fogsz "tanulni". Így az életkorodnak megfelelő ismeretekben nem maradsz le, mindig meglesz az alap, amire a következő szintet építheted. Ezért minden ilyen ténykedésed sikeres lesz, meglesz a motivációd (kellemes érzésed, sikerérzésed) hogy folytasd. Végül pedig kellő kitartással a szakmád nagymestere lehetsz.


Sokan utálják a matekot. Pedig csak arról van szó, hogy valahol az elején nem értettek meg valamit (mert e területen kevés a jó tanár), így minden, ami utána jön, a levegőben lóg, az illető végül már a szavakat se érti, nemhogy az összefüggéseket. Erre kiváló ideológiát lehet találni: a matek túl nehéz, ilyen szinten úgy se kell, stb. De ezek csak a magyarázatok, hogy miért utáljuk.


Konkrétan az orvosi elvégzéséhez pedig kell még egyképesség: sokan nehezen viselik a vér belső szervek látványát. Ezt ugyan le lehet küzdeni, sokan azonban nem akarnak ekkora energiát fordítani rá még pluszban.

2012. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!