Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az az orvosi fém?

Mi az az orvosi fém?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

valamilyen rozsdamentes (saválló) acél. leggyakrabban KO 33, illetve KO 13.

igazából ez egy porhintés, mert KO 33 a rozsdamentes lábos is (legalábbis, amire 18/10 van írva)

2009. jún. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Az orvosi fém krómmal és nikkellel, esetleg titánnal ötvözött rozsdamentes acél. Gyanítom azért hívják orvosi acélnak, mert jó minőségű, és az orvosi eszközök is ilyenből készülnek.
2009. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

"Gyanítom azért hívják orvosi acélnak, mert jó minőségű, és az orvosi eszközök is ilyenből készülnek."


a "jó minőségűnek" nincs értelme. szabványos anyagminőségek vannak. az acélgyártás nem olyan, hogy mint a sportcipő, hogy kínait nem használunk, mert az fél év alatt tönkremegy.

egyszerűen az emberek igénylik a szuperlatívuszokat, ezért kell olyanokat mondani, hogy orvosi acél.


(az első voltam)

2009. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a második vagyok. Tisztában vagyok az acélokkal, az anyagminőségekkel, és a szabványokkal is. Jó néhány évig kapcsolódott a foglalkozásomhoz. Viszont nem értem miért kell egy pongyola megfogalmazáson lovagolni. Ha a "jó minőségű" helyett azt írom, hogy kemény, kopásálló, nem korrodálódik, nem magnetizálódik, ellenáll a vegyszereknek, és nem allergén, az már megfelel?


Utána olvastam egyébként a témának, mert elkezdte birizgálni a csőrömet a dolog. Az orvosi fém nem KO13 és nem KO33, hanem saját neve van: 316L. A hagyományos korrózióálló ötvözetektől némileg különbözik, mert az összetevők aránya olyan benne, hogy az erősen allergén nikkel le van kötve, és semmilyen nikkelsó nem tud kiválni az anyagból. Éppen ezen tulajdonsága miatt készülhetnek belőle orvosi eszközök, sebészeti implantátumok és testékszerek.

2009. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Ezen tulajdnonságok miatt:

erős, időálló acél

nem kopik, nem lép reakcióba akármivel

nem lehetsz rá allergiás sem! (fémallergia)

2014. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
49%
De, lehetsz rá allergiás, nikkelt tartalmaz
2018. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xp ali ***** válasza:
6-os: ez nem ilyen egyszerű. Ha vmi elég erős kémiai kötésban van, akkor nem fog allergiát okozni, mert nem tud. Az más kérdés, hogy tényleg kötésben van-e, azt pedig vizsgálni lehet, bár nem szokták ékszereknél, mert megdrágítaná az ékszer alapanyagot, kb a 3x-osára. A kínai gyár meg bármilyen tanúsítványt ki mer állítani, mivel az importőr felel érte, nem ő. Csakhogy egy példát is mondjak a kémiai kötésre: a konyhasó 50% klórt tartalmaz, mégsem halunk meg tőle ésszerű keretek között. Na jó, ha egy konténerrel a fejünkre esik, akkor igen. De napi pár grammtól nem.(3gramm/kg az LD50-je a konyhasónak.)
2021. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Itt páran írják, hogy orvosi fémre nem lehet az ember allergiás, ez egyszerűen nem igaz. Igyekeznek csökkenteni az allergia lehetőséget az erős kötésekkel, de pl. nálunk a családban négyünknél is kiderült, hogy orvosi fém allergiásak vagyunk. Apukámnak ilyennel csavarozták össze a lábát, majdnem el is vesztette, és kis híján újra kellett műteni, mert olyan fokú allergia lépett fel. Végül 6 hónap durva szteroid mellett bírta ki, amíg ki tudták szedni a csavarokat. Brutálisan nézett ki így is a lába (vörös viszkető foltok, hólyagos kiütések). A lányomnak maradandó hegesedést okozott a hólyagos kiütés a fülén a belőtt orvosi fém fülbevalótól, ami 6 hétig volt benne (ahogy kérték). Nem is gyógyult be a 6 hét alatt, végig sebes volt, ahogy kicseréltük aranyra, gyorsan rendbe is jött. Létezik az orvosi fémre, hypoallergén orvosi fémre, bárhogy is nevezik súlyos allergia. Nagy baj, hogy a sok fülbelövést végző, ékszert árusító nincs ezzel tisztában, és nem beszél arról, hogy milyen tünetek esetén érdemes gyanakodni, és a fülbevalót eltávolítani.
2023. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!