Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagyon nehezek az egészségtudo...

Nagyon nehezek az egészségtudományi karok az egyetemeken?

Figyelt kérdés
SZTE PTE SE DE mind jó színvonalú egyetemek. Idén fogok érettségizni de az a baj én bioszt vagy kémiát csak 9-10ben tanultam nem is fogok érettségizni egyikből sem idén (infóbol a választott tantárgy) a kérdésem az lenne hogyha még fel is vennének akkor fel lehet venni a versenyt meg lehet tanulni jól az anyagot? szeretetek emberekkel foglalkozni és tetszik is a kórházi élet van esélyem rá h el tudjam végezni? nem akarnék én orvos lenni (ráadásul a szüleim se engedhetnék meg maguknak fél évente 1 m-t) hanem engem inkább a védőnő szülésznő gyógytornász és esetleg még az ápoló szakirány érdekel. menyire kemény az egészségügyi kar az orvosihoz képest?
2012. febr. 22. 03:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Tanulni mindenképpen kell, a tudás magától nem megy a fejedbe. Hogy neked nehéz lesz-e, azt nem tudjuk megmondani, ez egyedül tőled függ. Ha hajlandó vagy tanulni (esetleg több órát naponta) azért, mert szeretnél azzal foglalkozni, amit tanulsz, akkor menni fog.

Én azt tanácsolnám, hogy először kezdj el biológia (kémia) tankönyveket olvasgatni. Ha érdekel, és egy-két átolvasás után megmarad valami belőle, akkor esélyes, hogy a nehezebb anyagot is meg fogod tudni tanulni.

Az egyetemek rendeznek nyílt napokat, ahol bemutatják a képzéseiket, az mindenképpen hasznos, ha el tudnál menni és megnéznéd, hogy mivel is foglalkoznak a tanulók. Ennek egyébként az egyetemek honlapján is utána tudsz nézni, bár azok nem túl részletesek.

2012. febr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az orvosi elég nehéz, de az általad felsorolt szakok nem annyira.
2012. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!