Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ady ugye a romantika korban élt?

Ady ugye a romantika korban élt?

Figyelt kérdés
Holnap szóbelizek és nem vagyok benne biztos.:S

2012. febr. 28. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%

Említsd meg azt is, hogy egy hazaáruló volt! Legyen teljes a kép!

Szerintem nem abban élt, amúgy sok szerencsét, és ne izgulj!

2012. febr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem éppen! A XX. század már nem volt a romantika időszaka! És Ady meg egyáltalán nem volt romantikus.Szimbolista volt.
2012. febr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

"Említsd meg azt is, hogy egy hazaáruló volt"


Te épeszű vagy?Egyedül találtad ki ezt a baromságot vagy vamelyik más féleszűtől vetted át?

2012. febr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Te épeszű vagy?Egyedül találtad ki ezt a baromságot vagy vamelyik más féleszűtől vetted át?"


Ő is írta magáról az önéletrajzában, hogy a korában annak tekintették "Írásaim, különösen a versek, egyszerűen fölháborodást keltettek: voltam bolond, komédiás, értelmetlen, magyartalan, hazaáruló, szóval elértem mindent, amit Magyarországon új poétának el lehetett érni"

Halála előtt magához tért szerencsére!

Azért mert én a rendszerváltozás után tanultam az irodalmat nem biztos, hogy tévedek!

2012. febr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"a korában annak tekintették"


Az hogy hülye műveletlen csekély felfogóképességű emberek minek tekintették az nem mérvadó! Aki olyan verset írt mint az:Intés az Őrzőkhöz, az a világirodalom legnagyobbjai között van.Megírta világosan, "Én nem leszek a szürkék hegedőse!"

2012. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
És a rendszerváltásnak semmi köze nincs Ady megítéléséhez!
2012. febr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mikor jártál iskolába? Ha 89 előtt tanultad akkor ülj rá a szádra!
2012. febr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

"Ha 89 előtt tanultad akkor ülj rá a szádra!"


Ez a baromság honnan jött elő?Egy nagy művész értékelése nehogy más legyen 1970-ben mint 2012-ben!Ez elmebaj!Ilyen agyamentséget ki talál ki?

2012. febr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem értem sokan mit képzelnek 89 elöttről?Tanárok terjesztik ezt az agyamentséget?
2012. febr. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"Én nem értem sokan mit képzelnek 89 elöttről?"

"Egy nagy művész értékelése nehogy más legyen 1970-ben mint 2012-ben"

Ezzel eleget mondtál nekem. Csak annyit tudok mondani, hogy te ezt már sosem fogod megérteni, valószínűleg ha én is akkor tanultam volna mint te, akkor én se tudnám.

2012. febr. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!