Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amikor a...

Miért van az, hogy amikor a pezsgőtabletta feloldódik a vízben, a legtöbb víz mindig egy bizonyos területre megy ki?

Figyelt kérdés

"mindig egy bizonyos területre megy ki"

Ezt úgy értem, hogy amikor a pezsgőtabletta oldódik, a buborékok feljönnek a felszínre, egy kis folyadékot kilöknek a pohárból, és kis szemcsékben esik le a pohár mellé, az asztalra.


De mindig egy bizonyos pont felé repülnek a vízszemcsék. Mindig másféleképpen teszem be a tablettát a vízbe, hogy mindig más helyen oldódjon a pohárban, de ez nekem még egy megmagyarázhatatlan jelenség.

itt van róla egy Mórickakép, hogy hogy kell elképzelni:

[link]



2012. márc. 4. 17:44
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja, és mindig ugyanazon a helyen készítem el a folyadékot.

Még az asztal többi részén fogom kipróbálni, hogy mi történik.

2012. márc. 4. 17:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Több dolog okozhatja:


- a szobában jelenlévő, állandó, gyenge légáramlat

- valamilyen elektromos töltés. Ez akár te is lehetsz, ha olyan pulcsi van rajtad. Vagy valamilyen tárgy a közelben.

- ha a pohár alja nem egyeletes, és mindig ugyanúgy teszed le

stb.

2012. márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy az asztal nem teljesen vízszintes.
2012. márc. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"a szobában jelenlévő, állandó, gyenge légáramlat"

Az nincs. Abszolút semmi légáramlat nincs, csak ha ki van nyitva az ajtó/ablak, de az most télen nincs, és szigetelve is van.


"valamilyen elektromos töltés. Ez akár te is lehetsz, ha olyan pulcsi van rajtad. Vagy valamilyen tárgy a közelben."

Erre én is gondoltam, én biztos nem vagyok, mert amikor csinálom a folyadékot, nem vagyok ott mindig. Elektromos tárgyról meg nem tudok, esetleg a mikró (az sem megy ilyenkor), meg a TV, de az is ki van kapcsolva általában, és nem képcsöves, hanem LED. De még majd körülnézek.


"az asztal nem teljesen vízszintes"

Most hogy mondjátok, megmértem, és tényleg nem vízszintes. Talán fél fokos a dőlés pont abba az irányba, amelyikbe szokott menni a víz.

De egy ilyen kis hibától ilyen nagy változás lenne?

2012. márc. 5. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!