Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem értem. Miért van az, hogy...

Nem értem. Miért van az, hogy sokan azt hiszik, az ember választja a foglalkozását és nem pedig fordítva?

Figyelt kérdés

Ne értsen félre senki! Nem hirdetek szélsőséges tanokat, csak nehezemre esik megérteni, hogy miért akar valaki mondjuk fogorvos lenni, habár a kémiához biológiához egy fikarcnyit sem konyít. (azonban humán kategóriában remekel) A másik meg az, aki vegyész akar lenni, habár kémiaóránk még alig volt, és nem is igazán csillogtatja rajta a vizionált tehetségét.

Jó, lehet mindenkinek szabad akarata eldönteni, hogy mi legyen, de ez szerintem félprofi szakemberekhez vezet, akik ugyan megtanulták a tananyagot, de nem igazán elhivatottak.

Nem értem az emberek miért nem inkább az alapján választanak hívatást, ami megy nekik, és nem az alapján amit a kedves szülők, vagy akárki tanácsolnak?


2012. márc. 11. 10:27
 1/4 anonim válasza:
Mert mindenki olyan munkát akar amivel sokat lehet keresni. És sokszor a szülők is támogatják a lehetetlen célokat mert azzal jól lehet keresni és nem lesz a gyereküknek anyagi gondja
2012. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az hogy a humán vagy reál területeken jobb valaki nem (csak) veleszületett képesség, az javarészt a tanult dolgokból ered, lehet őket fejleszteni.

Példa: Gyakori hogy egy családon belül minden gyermek a szülei foglalkozását veszi fel, vannak ugye bányász, tengerész, stb. famíliák. Ennek egyik oka tényleg lehet a gének szerepe, de sokkal inkább abból ered hogy a családban milyen szemléletet, látásmódot tanul el valaki gyerekkorában. De ez nem azt jelenti hogy szorgalommal és tanulással ne lehetne változtatni ezen. Olyan nincs hogy valaki kémiából tehetségtelen, olyan van aki nem tanul rá. Készségtantárgyakból (ének, torna) lehet más a helyzet, de azokat most ne keverjük ide.

2012. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a gondolatmenettel van a probléma, az okozza a nehézséget.

Az ember nem előre tervezett program szerin működő automata, amelyet a célszerűség vezényel. Az ember gondolkodó, érző, észlelő és tévedő lény, akinek a döntéseit ezer meg ezer rá ható tényező, továbbá a pillanatnyi ismeretei befolyásolják. És az egyes embereknek nem azonos az értékrendjük, választásukat pedig ez nagyban befolyásolja. Messzire vezető - bár néhány válaszban észrevehető - kérdés, mi határozza meg ezt az értékrendet.

2012. márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is a pénznek van óriási szerepe ebben is..Én például történész vagy nyomozó szerettem volna lenni, de tudom, hogy a magyar történész szakmával elnézést, de szart se keresek, és a rendőrségi pályafutás sem kifizetődő már..sajnos szomorú, hogy az emberek nem csinálhatják azt amit szeretnek egy vacok papír miatt..
2012. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!