Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell interpolálni és...

Hogyan kell interpolálni és pontosan mit jelent ez?

Figyelt kérdés
egy kémiai feladatnál volt erre szükség,de nem tudtam hogyan kell csinálni.A sűrűség és tömegszázalék közti összefüggésnél kellett volna használni.Volt ehhez egy táblázat,és egy olyan sűrűségű oldat tömegszázalékát kellett használni ami nem szerepelt a táblázatba.
2012. márc. 25. 17:48
 1/1 2xSü ***** válasza:
100%

[link]


A meglévő adatokból lehet ugye következtetni, hogy milyen kapcsolat van az adatok között. A legegyszerűbb ugye a lineáris interpoláció. Pl. ha januárban 100E Ft-om volt a bankban, márciusban 120E, májusban 140E, akkor ebből lehet látni egy lineáris jelleget, így meg tudom „saccolni”, azaz interpolálni tudom az adatokat februárra, vagy júliusra. (Februárban 110E lehetett, júliusban meg 160E várható.)

2012. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!