Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha tényleg volt özönvíz akkor...

Ha tényleg volt özönvíz akkor azt a korallok hogyan élték túl?

Figyelt kérdés
A korallok ugyanis felettéb kényesek a nyomás,áramlás,hőmérséklet és egyéb változásokra. És Noé csak orlukkal rendelkező élőlényeket tett fel a bárkára.

2012. ápr. 5. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Maradjunk abban hogy olyan esemény, amire özönvízként emlékezünk, az csak egy helyi jelenség volt/lehetett. Nem terjedt ki a világ egészére.
2012. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom , de szinte ordítanak a biblia ellen a bizonyítékok.Nincs doktorim biológiából , de az hogy egy ilyen és ezekhez hasonló butaságoktól hemzsegő könyvet

bárki is megbízható forrásnak tartson az azért elképesztő!

2012. ápr. 5. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Az az elképesztő, ha valaki keveri a hit kérdését a tudománnyal. Aki a Bibliát követi, az nem tudományos bizonyítékok alapján teszi, szóval felesleges keverni a két dolgot. Hisz benne, hát legyen. Te nem hiszed (pontosabban tudod, hogy nem úgy volt), és ennyi. Nem vita alap.


Amúgy özönvíz-szerű természetes gátszakadások voltak, nem is egy, de azok nem voltak képesek kipusztítani a partvonalhoz kötött állatokat.

2012. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ez a legnagyobb gond - hanem az, honnan jött annyi víz. Egyszer kiszámoltam (valamelyik kérdésnél) hogy ahhoz, hogy olyan magasan elborítsa a víz a Földet, a jelenlegi teljes végkészletnél 100x több víz lett volna szükséges, hogy a felszínre törjön.


És kiderült, hogy erősen alulszámoltam, mert annak minimum a duplája :)


Ez önmagában képtelenség.


A Bibliát fölösleges tudományos szempontból nézni. Jancsi és Juliska meséjét is fölösleges tudományos szempontból (hacsak nem folklór kutatás) nézni. És mind a kettő mese - erkölcsi tanításokat tartalmazó mese.

2012. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az özönvíz elsősorban szimbólum, nem feltétlenül valós természeti jelenség. Ha volt is, akkor is 40 nap folyamatos eső hozadékára kell gondolni, mintha a monszunos területeken az évi csapadékmennyiség (2-17 méter) ennyi idő alatt hullana le egy adott területen. Ez végülis meteorológialag elképzelhető, még ha elég extrém is.
2012. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!