Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan oldal, ahol térképen...

Van olyan oldal, ahol térképen meg van adva egy-egy iridium fler középpontja (ahonnan a legetősebben látni), és egy kör köré rajzolva, ahonnan gyengébben?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek a műholdak keringenek. Aztán gondolom forognak a saját tengelyeik körül is. Aztán a Föld is forog a tengelye körül. Aztán ezek a műholdak telis-tele vannak olyan felületekkel, amik visszaverik a Nap sugarait (ezeket látjuk ugye) Szerinted bárki vette a fáradtságot, hogy mindezeket a változókat figyelembe véve, a helyi időre alkalmazva megadja neked egy egy adott időpillanatban a láthatóságot? Nos kissé naiv vagy, ha így gondolod :)


A műholdakat persze nyomon követik, erre vannak oldalak, de a láthatóságra valószínűtlen, hogy bárki a szabadidejét áldozná..

2012. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

www.heavens-above.com

Ezen az oldalon megadod, hogy éppen hol vagy, rakattintasz arra, hogy "iridium flares next 24 hrs" és ki is adja, hogy milyen erősséggel láthatod, melyik égtájon (a fokot is megadja), a vízszinteshez képest milyen magasan (fokban, ha a vízszintes a 0, a függőleges pedig a 90), az időpontot másodpercre pontosan, hogy mikor van a csúcspontja.

Ezután már csak egy lépés lenne térképen ábrázolni, ezt kérdezem. :) Mint látod, van, akinek van ennyi szabadideje. Egyébként a szép fényés, 7-8 magnitúdósokat fényképezni is szoktam.

2012. ápr. 6. 12:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja gondolom most nagyot fogsz nézni, hogy van ilyen, hogy meg tudod nézni ezeket. :D De ha tiszta az idő, akkor mindenképpen less meg egy pár jó fényes flert.
2012. ápr. 6. 12:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ismerem az oldalt, és bár az iridium műholdak jellemzőit nem, a tükröződést ennyire pontosan előre kiszámolni énszerintem bajos. Már csak egyet árulj el...

Miért is tetted fel a kérdést ha tudtad a választ ? :P

2012. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Teljesen jól működik a dolog és pontosan is, már sokat megfigyeltem, mindig viszem magammal a rádiófrekvenciás órámat is.. A kérdésemmel a következőt szerettem volna megtudni:

Van-e olyan oldal a neten, ahol egy térképen (pl. mint a google earth térkép) meg van jelölve egyes iridium műholdak villanása egy ponttal, ahol a legerősebb, körülötte pedig egy kör, jobban mondva korong, ahol egyre gyengül a látható villanás. Érted mit akarok leírni? :D


Mert oké, hogy megadják hogy az én általam megadott pontban milyen erős, de azt, hogy pontosan melyik koordinátán látható a legerősebben, azt nem.

2012. ápr. 6. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!