Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan képes a zene érzelmeket...

Hogyan képes a zene érzelmeket kiváltani? Maguk a hanghullámok hogyan képesek erre?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Végre egy jó kérdés! de nem tudom sajnos, de érdekes.
2009. jún. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a választ nem tudom, de bennem 1-2 zene elkezd álmodozásokat úgymond indítani/gerjeszteni, pl egy lányról és az okoz kellemes érzelmeket, vagy pl ha valami durvább electro zenét hallgatok akkor szinte érzem ahogy masszírozza a fejemet/agyamat a zene :D

(rap/hip-hop zenének inkább a szövege dominál, emlékszem régen sub bass szarbinak a nem vagyok ideges című számára annyira fel tudtam magam hergelni, és fura mód jó érzés volt :D)

2009. jún. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Érdekes kérdés. Pontos választ sajna én sem tudok, de az biztos, hogya füledből érkező hallóideg, átkapcsolódik a limbikus rendszerben. Ennek az agyterületnek a magjai vannak kapcsolatban az érzelmekkel, felelősek érte. Például érdekes, hogy az első agyideg, a szaglóideg a többi agyterületet "kikerülve" először a limbikus rendszerbe fut, és csak aztán a nagyagyba (ami a tudatos gondolkodás helyszíne). Ezért van, hogy a szagok nagyon gyakran elsősorban érzelmi reakciót okoznak, például a régi emlékek leggyrosabban egy szag hatására villannak be. Szóval valószínűleg itt van valahol a válasz, a limbikus rendszerben.
2009. jún. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban jó kérdés.

nem tudni sok dolgot szerintem a témáról, de a fölöttem válaszolónak igaza lehet. filozófiailag is érdekes a kérdés mert ha pl megtudjuk melyik agyrészünk váltja ki az érzelmeket, valamint melyik értelmezi az érzelmeket akkor megtaláltuk a lélek elhelyezkedését is ? én nem hinném, de beszélnek ilyenekről.


tudok, viszont egy eredményről:

Angliában a kutatók azt vizsgálták, h a mai disco zene hogyan befolyásolja az discoba járó fiatalokat. a zene amit vizsgáltak amolyan dnb volt, szabályos időközönkénti ütemes mély hangokkal. mint kiderült az ilyen jellegű hangok az ember elemi ösztöneire hat, mint a szexuális ösztön (erre azt mondták, h valószínű, h az előember a tűz körül táncolt mély hangú dobszóra, így választottak párt maguknak - ez mai napig megfigyelhető néhány afrikai törzsnél). ők ezzel magyarázzák h a discoba járó fiatal lányok nagyobb százalékban esnek fiatalon teherbe mint, a más zene kedvelői. no .. ezzel is tudnék vitatkozni viszont érdekes szerintem.


másról nem tudok nyilatkozni .. azt még hozzáteszem, h szerintem Beethoven Moonlight Sonata -jának 3 részét nem lehet sírás nélkül végighallgatni.

majd még visszanézek !

jó8

2009. jún. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nagyon jó kérdés! :) Köze van ahhoz, hogy adott hang hány hz, és ennek megfelelően stimulálja az agyat. Erre épül a hangterápia. Előidézhető rengeteg hangulat vele. Pl. mélyálom, éberség, vidámság, jókedv, depresszió és még sorolhatnám. Erre az elgondolásra épül az I DOSER nevű program is. Ez utóbbi nem zene, inkább sípolásra, berregésre emlékeztet. Viszont állítólag orgazmus, migrénes fejfájás, részegség érzése stb. előidézhető csupán hangokkal, illetve azok frekvenciájával.

A zene úgy is válthat ki érzéseket, ha valamilyen emléked/érzésed fűződik adott dalhoz. Ezeket képes előhozni.

2009. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off lesz, az utolsóra válaszolva: én próbáltam az idosert, nem működik, csak legenda.
2009. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
próbáltam én is, nekem egyetlen egy jött be, a smile. Az viszont nagyon. :)
2009. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hanghullámok miatt van, hanem az agy reagál rá így - már a halak óta.
2009. jún. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a hanghullámoknak nincs ilyen képességük,csak az agynak a reakciója a különböző tempójú jellegű zenékre. nyilván egy lány hangzású zenére az emberi elme a szerelem érzetére áll rá.Egy agresszív hangzású zenére tombolni jó,és így tovább.Csak az érzelmi összeegyeztethetőségben van szerintem a magyarázat. illetve nálam az is meghatározó,hogy melyik időszakban,körülmények közt hallgattam sokat adott zenéket,és ha sok idő telik el,akkor ujra meghallgatom, nosztalgia érzetem támag,visszajönnek arra a korszakra vonatkozó emlékek.
2010. okt. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!