Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kőszívü ember fiai?

Kőszívü ember fiai?

Figyelt kérdés

Elolvastam régebben, és házira kell pár feladat, amit elfelejtettem.. töbségét megcsináltam, de ezekre nem emlékszem, már nemtom a válaszokat..

1. Ismertesd röviden az író életrajzát ( ez aszem alapból levan írva vhol.. )

2. hogyab szolt a végrebdelet? Mit fogadott meg az özvegy? Miért?

3. Hogyan fonodik össze a műben a következő szereplők sorsa?

Plankebhorst Alfonsine

Palvicz Ottó

Palvicz Károly

4. Írd le röviden a három Baradlay -Fiú sorsát!

előre is köszönöm!


2012. ápr. 10. 15:08
 1/8 Januári Hóvirág ***** válasza:
10%

Szia;


ha tételesen nem is tudok segítséget nyújtani számodra, küldök egy linket, amiről számos információt össze tudsz szedni:


[link]


dv.: J.H.

2012. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Januári Hóvirág ***** válasza:
10%

...s még egyet:


[link]

2012. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
láttam már őket, mikor keresgéltem, nem segítettél... CSAK VÁLASZT KÉREK!! Linkel, hogy ezt olvasd el nem érek semmit.. enyi erővel elolvasom még1szer az egészet, ez így nem nagy segítség, ha nemtudsz rendes választ adni, inkább ne írj, mert akkor megválaszolt kérdéssé fog válni, és meg se fogják nézni.. Szóval válaszoddal, nem segítesz, még rontasz a helyzeten. Nem haragszom rád, csak kérlek, ha nemtudod a választ, halgass!
2012. ápr. 10. 15:52
 4/8 Januári Hóvirág ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!


Ha van ember (s itt nem csak magamra gondolok...), aki temérdek teendője mellett időt szán arra, hogy puszta jószándékból keresgéljen a neten és válaszoljon - sokszor tanulatlan, olvasatlan, tájékozatlan, mások tudásából hasznot húzni kívánó ember(ek)nek... nos akkor - úgy gondolom - a minimum az, hogy lehúzás helyett értékeled a segítő szándékot még abban az esetben is, ha kérdésedre nem a legoptimálisabb választ kaptad.


S hogy nem haragszol rám???? Már megbocsáss: haragudni inkább nekem lenne okom, hiszen lekezelő stílusban, helyesírási hibáktól hemzsegő szöveggel próbáltál meg lealázni.


Javaslom: légy önállóbb; ne várd, hogy mindig a "készételt" tálalják fel számodra, mert ez hosszú távon nem visz előbbre, mi több, hátravet!


Mindazonáltal: jó tanulást kívánok Neked!


Üdvözlettel: Januári Hóvirág

2012. ápr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Az előttem szólóval maradéktalanul egyetértek.

Kedves kérdező! Az ismeretek megszerzése munkával jár, azt baráti szívességből szokás kölcsönösségi alapon megadni, enélkül azonban fizetni kell érte. Hogy mivel? A befektetett munkától és az ismeret minőségétől függ. Jelen esetben ne számíts nagy eredményekre. Ez a munka a te dolgod, nem tudsz annyit fizetni, hogy a fejedbe töltsék.

2012. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Alfonsine felcsináltatta magát P. Ottóval, Károly a gyerekük.
2012. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Az író életrajza (Jókai Mór):


[link]


Az öreg báró végrendeletéről van szó? Akkor töltsd le innen, mondjuk Word dokumentum formájában:


[link]


a keresőbe meg beírod a kulcsszót: végrendelet.


Megjegyzem a Gyakori Kérdéseken az a szokás, hogy a házi feladatok esetében megpróbálunk segíteni a kérdezőnek, de ez nem azt jelenti, hogy majd megcsináljuk helyette a házi feladatát. A matek, fizika, stb. feladatok esetében se az a lényeg, hogy a házi feladatot megcsináljuk, hanem az, hogy hogyan lehet eljutni a megoldásig. Én is csak azt tudom mondani, amit az előző válaszoló, Januári Hóvirág mondott.

2012. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Januári Hóvirág ***** válasza:
10%

Köszönöm a megerősítéseket! :-)


Remélem, a kérdező hasznára válik!


Üdv.: J.H.

2012. ápr. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!