Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az emberiség...

Szerintetek mi az emberiség célja?

Figyelt kérdés
Vagy mi kellene, hogy a célja legyen? Most legyetek szívesek és tekintsetek el attól, hogy lehetséges nincs és nem is kell célja legyen. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2012. ápr. 12. 11:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
BOLDOGSÁG.Ha már megszülettünk, és olyan világban élünk amilyenben, ez van.Önmegvalósítás és szerelem. Szerintem legallábbis..nem biztos ,hogy igazam van..
2012. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hogy legyőzze önmagát gyarlóságát.
2012. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocs, önmaga gyarlóságát.
2012. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A túlélés.A gyermekeink,unokáink által túlélünk mindent.
2012. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Most szerintem is a túlélés.


De az kellene, hogy a célja legyen, hogy az utánunk következőkre is egy élhető bolygót hagyjunk. De ez csak az én véleményem.

2012. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És az, hogy mindent megtudjunk a világról?
2012. ápr. 12. 14:02
 7/12 Vree ***** válasza:

Ez kicsit olyan mint a Maslow-piramis :) Ha a létfontosságú célokat már megoldottuk, akkor lehet újakat keresni. Alapból ugye minden élet túlélni próbál, ami ugyan öncélú, de ezt diktálja a kiválasztódás (ha te eldöntöd hogy nem akarsz élni, akkor az jut tovább aki akar, mindegy miért). Mondjuk elég fejlettek a társadalmaink hogy legyenek választási lehetőségeink, de a saját társadalmi problémáink így is épp eléggé lefoglalnak minket. De van annyi plusztermelésünk hogy elvileg bármilyen magasztos projektre költhetnénk ha akarunk. De akkor meg miért nem az éhezőknek adunk stb.


Gondolom majd haladunk szépen, próbáljuk fenntartani magunkat és időnként mellékesen csinálunk majd valami szép és önzetlen dolgot is. Mondjuk sokkal több pénzt rakhatnánk a természetvédelembe meg a veszélyeztetett fajok fenntartásába.


Nem tudom. Igazából nem is tudom értelmezni a kérdést. Valami nagy közös végcélt akarsz amit előre eldöntünk? Nem is tudjuk mi vár ránk a jövőben hogy egyáltalán döntést tudjunk hozni. Ha lehet célunk az inkább az hogy NE legyen célunk, hanem mindig az adott pillanatnyi szempontok mérlegelésével tudjunk jó döntést hozni. Nekünk akik most élünk pedig az lehet a célunk hogy a jövőnek minél jobb eszközöket biztosítsunk hogy azt tehesse amit a legjobbnak érez.

2012. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gepzene válasza:
Tényleg olyan, mint valami hatalmas vakteszt, nem?
2012. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az elsődleges célja minden embernek a számára megfelelő életszínvonalon való élet , ha ezt egy ember már biztosította akkor a továbbiak már egyénfüggőek .Egyeseknek nem elég ha csak élnek , hanem hagyni is akarnak maguk után valamit , ismét mások pedig tudásszomjukat vagy kreativitásukat élik ki és vannak a mának élők akik nem gondolkoznak ilyen dolgokon .
2012. ápr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hoppá , tényleg már rájöttek mi az élet értelme ...



42.

2012. ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!