Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Néhány fa kérgén sárgás...

Néhány fa kérgén sárgás elszíneződés látható, ez betegség, gomba vagy mi lehet? Képet mellékeltem; felismeri valaki a kórt?

Figyelt kérdés

Amennyiben a kór kezelésére vonatkozó tanácsot is tudtok írni, szívesen fogadom azokat!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Képek itt: [link]



2012. ápr. 13. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A képek kiválóan homályosak, egyiken egy élesebb folt alapján sárga falizuzmónak tippelném az illetőt. Zuzmó, nem betegség, gyakori fakérgen. (De ha KOH-ot cseppentesz rá, és lilásan elszíneződik, akkor Xantoria faj volt, vagyis az, amit mondtam. Morfológia alapján tippelni nem mindig lehet.) N-kedvelő a drága, ezért bolygatott helyeken gyakori, de nem jelent semmi rosszat a megjelenése. Kezelni nem kell, talán ha tehetsz valamit a környék állapotáért, akkor gyomirtás, rendbetétel nem árt, a levegő tisztaságát is talán lehetne javítani, ám gondolom erről nem te tehetsz, így nem a te dolgod.
2012. ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Nagyon köszönöm a gyors és alapos hozzászólásodat!

A képek valóban homályosak, nem én készítettem azokat, de amint módomban áll, megpróbálok csinálni élesebb fotókat.

A levegő tisztasága alatt mit értesz? Hogyan lehetne javítani a levegő tisztaságát?

Az ominózus fák forgalmas főúthoz nagyon közel vannak. :-(

A sárga falizuzmó nem telepszik meg fán, ha a fa egészséges? A gyenge fákra nő ez a zuzmó?

2012. ápr. 13. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, a fáknak ehhez nem sok köze van... illetve hát a kérgükön lerakódó koszt nem ők akarták. A főút miatt simán lehet. Ha tiszta lenne a levegő, talán más zuzmók jelennének meg.

A zuzmók többségében jó dolgok, a legtöbb indikátor, azaz ha szennyezett a levegő, akkor eltűnnek (nagyon hamar). A falizuzmók nem ilyenek, ők viszonylag tág határok között toleránsak.

Mivel főút okozta a légszennyezést, te nem tehetsz semmit. A forgalmat elterelni nem lehet. A fák miatt ne aggódj, egészen jól vannak. A zuzmók megjelenése még nem a világ, nem okoznak semmi kárt. Itt mellettünk is vannak ilyen fák, szintén főút, semmi bajuk. Nektek sem lesz semmi bajotok.

Amit tehetsz: ültess fákat. :) Meg ne járj kocsival, ilyen benzinárak mellett károsabb, mint a zuzmó. Mást nem tehetsz, levegőt nem szokás porszívózni.

2012. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a válaszodat!!! További szép napot Neked!
2012. ápr. 16. 13:35
 5/7 balugray válasza:
Az én szilvafáimon is ilyen van, pedig tiszta környék. Egy "világvégi" kis falu, Bőny szőlőhegy, ahol szinte autó sem jár... Én is azt olvastam mindenhol, hogy nem ártalmas, DE: a három szilvafám közül kettőn van, ezek még csak rügyeznek, a harmadik pedig már csupa virág. Ezek szerint, csak lehet valami összefüggés?
2013. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia balugray!

Érdekes, amit leírtál. Az ilyen megfigyelések fontosak, örülök, ha személyes tapasztalatokat ír valaki. Köszi!

2013. ápr. 22. 20:38
 7/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Valóban sárga falizuzmó, ahogy az elsó válaszoló írta. Ellenben azt nem értem, hogy a megjelenése miért vonná maga után, hogy a levegőtisztaságon lenne mit javítani, hiszen a zuzmók nem bírják a légszennyezést, vagyis, ahol kén-dioxiddal szennyezett a levegő, ott nem élnek meg. Nem véletlen, hogy indikátorok.

2013. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!