Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kóródy ez a vezeték név...

Kóródy ez a vezeték név magyar vagy cigány név ez?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért lenne cigány név? És ha az lenne,akkor az miért lenne baj?
2012. ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem vannak ilyen nevű ismerőseim, szinmagyarok! Szerintem nem cigónév!
2012. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
szerintem nem az, főleg, h a név végén az "y" nemesi származásra utal.
2012. ápr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Volt egy ilyen nevű csajom régen. Ő magyar volt.
2012. ápr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az "y" nem érv a magyar eredet mellett. A 19. században volt egy nagy "ipszilonosítási" hullám, amikor nagy divat volt. Jókai például pont ennek ellenében változtatta meg a nevét i-re. No, de szerintem is magyar :) És már csak azért sem kellene nemzet szerint elhatárolni, mert a név típusából következtetve ez valószínűleg egy helységnévből eredeztethető (az -i melléknévképző erre utalhat). Persze ez sem biztos, de erre tippelnék először :) Amúgy vannak nevekkel foglalkozó lexikonok, ahol utána lehet ennek pontosabban nézni... már ha adatolták egyáltalán :P Hajdú Mihály: Családnevek enciklopédiája eléggé pontos munka, ő a névtankutatás egyik alapembere, ha lehet ilyent mondani :)
2012. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem is van Koródy ismerősöm, aki szintén magyar amennyire tudom tőzsgyökeres. (előző voltam)
2012. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(aki szintén magyar, amennyire én tudom, törzsgyökeres)*.... vesszőhibák stb. Elnézést... figyelmetlenség meg gyors gépelés :)
2012. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!