Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ásványvizek palackján...

Az ásványvizek palackján szereplő "hidrogén-karbonát" felirat a szódabikarbonát takarja általában vagy a kálium bikarbonátot?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Amelyik kation van a vízben! Ha Na+ akkor azt.Ha K+ akkor azt.
2012. ápr. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha mindkettő van benne?
2012. ápr. 16. 10:52
 3/6 anonim ***** válasza:
A "hidrogén-karbonát" a HCO3- (hidrogén-karbonát) ionokat takarja. Hogy ez melyik kationnal alkotott sóból származik, azt ebből nem lehet megállapítani. Mivel az ásványvizekben általában nátrium- és kálium-ion is van ezért bármelyik lehet.
2012. ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit kiegészíteném az utolsót, bár alapvetően jó. Nem bármelyiket, hanem mindegyiket jelentheti, de nem egyenlő arányban. Hogy melyikből mennyi van, az egyszerre függ a kationok előfordulási arányától és azok azon tulajdonságától, hogy milyen valószínűséggel alkotnak vegyületet a hidrogén-karbonát gyökkel.
2012. ápr. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wook válasza:
A hitrogén-karbonáttal nem pontos vegyi összetevőt adják meg hanem a víz keménységét. Amit a vízben található iont tartalmazó vegyületek határoznak meg.
2012. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekesség képpen kipróbáltam, hogy csap vízbe tettem egy kevés tengeri sőt és egy kicsi szódabikarbónát.

Egészen kellemes, ásványvízre emlékeztető lágy ízű vizet kaptam.


Különben nyáron melegben és amikor sokat párologtatunk, érdemes pótolni az izzadással elveszített sókat,

különben a Nátrium vesztéstől fáradékonyak lehetünk. A kálium hiánytól megnőhet az izomgörcs hajlam sport közben. Azt már többször tapasztaltam, hogy kis mennyiségű tengeri só vízben oldott pótlása megoldja ezeket a gondokat. Jobban is esik az enyhén sóval dúsított víz ilyenkor.

2012. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!