Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy működik az érettségi?...

Hogy működik az érettségi? (kérdéseim lenn)

Figyelt kérdés
Hány tantárgyból kell pontokat vinnem az érettségi során? Hány tantárgyból kell érettségiznem, és ezeknek meg kell-e egyeznie azokkal, amik év végi jegyéből a pontot vittem? Igaz-e, hogy egy nyelvből kötelező érettségizni és pontot vinni? Ez mindegy, hogy milyen nyelv? Előre is hálásan köszönöm a segítséget!:)

2012. ápr. 16. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit kevered a szezont a fazonnal. Mi az, hogy "pontot vinni az érettségi során" Talán a felvételi során nem? Magyarból, matekból, töriből, egy idegen nyelvből, egy választott tárgyból kell érettségizni. Az, hogy miből viszel pontot, az a szaktól függ, meg a számítási módszertől.

Vagy két (a szak által megadott) tárgyat duplázol, vagy az összesnek az átlagát + a két tárgyat viszed.

Az év végi jegyekből kell a magyar, matek, töri, egy idegen nyelv és egy választott, természettudományos tárgy.

2012. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha idén érettségizel egyrészt elmondták a suliban is százszor, másrészt magadtól is utána kéne tudnod nézni felvételikönyvekből és internetről.

Ha meg nem idén érettségizel túlzottan nem érdemes foglalkozni vele, úgyis évente változik a rendszer, most csak azzal foglalkozz, hogy keményen tanulj.

2012. ápr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak nagyon köszönöm, a másodiknak pedig mondanám, hogy jövőre fogok érettségizni, viszont az osztályfőnökünk gyakorlatilag semmiről sem tud soha, így gondoltam, jobb előre tájékozódni, hiszen a "jövőre" sincs messze, másrészt, nem tudom, figyelted-e, ez az oldal a lustáknak való, hogy kérdezzenek...
2012. ápr. 17. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!