Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy Joule az milyen erős?

Egy Joule az milyen erős?

Figyelt kérdés
Kicsit hülyén tettem fel a kérdést,Airsoft-ról lenne szó,nézegettem az utóbbi időben és ilyen adatot írtak,hogy ereje pl: 1,3J és 410FPS vagyis 410km/h,ha egy embert meglőnek vele az mennyire fájdalmas? 0,20-as műanyag BB golyóval használva. Válaszokat előre köszönöm!

2012. ápr. 19. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen választ szeretnél még is?

Fáj.

Próbáld ki.

2012. ápr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre több okból sem lehet válaszolni. Egyrészt a fájdalom szubjektív. Másrészt a torkolati energia a lövedék mozgási energiájából adódik, az pedig a klasszikus 1/2m*v^2 képlettel számolható, azaz a tömeg fele szorozva a sebesség négyzetével. Nyilvánvaló, hogy egy talicska esetében egy elhanyagolható sebesség és észre se veszed, egy tű viszont simán behatol a bőrödbe már ekkora energiától.


Az airsoft direkt úgy van kitalálva, hogy csak kellemetlen legyen, nem fog nagyon fájni. A paintball is igazán csak akkor fáj ha szabad testfelületre megy, amikor engem nyakon lőttek akkor meglepődtem, de egy póló+felső kombináció után már alig éreztem valamit.


Általánosan elfogadott érték a 7.5J, ami ezalatti torkolati energiával rendelkezik az engedély nélkül szabadon tartható, így pl. a légpuskák és flobert fegyverek is ez alatt vannak. Ezek nem képesek komoly kárt okozni az emberi testben. Ennek ellenére persze nem szabad velük lövöldözni emberre mert el lehet találni olyan részt ahol kárt okoznak, pl. szem, nemi szervek, stb. Az 1J ehhez képest még barátságosabb érték.

2012. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tom a régi kínai műanyagpisztoly az airsofthoz képest milyen, de keményen csíp pólón keresztül, még a vastag pulcsin is áthat, mert a vastag fonalak közt átmegy a golyó.
2012. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Miből gondolod,hogy a 410 FPS az 410 km/h? Az fps az láb/másodperc!Attól is függ,hogy milyen közelről lőnek meg 2 vagy 40 méter?
2012. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amikor nézegettem airsoft-okat az volt írva hogy 410FPS,először azt se tudtam mi az,utána néztem és pár oldalon ezt írták. Ha hülyeség bocs.
2012. ápr. 22. 21:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó előttinek meg köszönöm,ezt a választ vártam! =)
2012. ápr. 22. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!