Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A lányomnak keresek online...

A lányomnak keresek online magazint. Tudtok neki valókat (lent)?

Figyelt kérdés
Tudományos témákban keresek. A lányom 12 éves, de könnyen befogad, megért dolgokat. Szereti a dokumentum filmeket, imádja az olyan témákat, mint például az időutazás, relativitás, nemezis..stb. Olyan online magazint keresek neki, amikben ilyen témákról van szó, és minden nap eléri, olvasgathatja. A segítséget előre köszönöm! :)

2012. ápr. 20. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
1man1jar.org
2012. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem ilyenre gondoltam (előző).
2012. ápr. 20. 15:43
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Ez egy állat! ☻
2012. ápr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
[link] esetleg?
2012. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ÓÓ, ez jó, köszönöm!
2012. ápr. 20. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Keress a google segítségével, lehet találni több hivatalos oldalt, blogot, illetve magánblogokat is, ahol ilyesmiről lehet olvasni.


[link]

[link]

[link]


Könyvet vagy magazint, folyóiratot nem akarsz? Nagyon jó TTK könyveket lehet találni a témában (Talentum Tudományos Könyvtár), bár talán még fiatal hozzájuk. Én olyan 14-15 évesen olvastam ilyesmiket, bár nem mindent, de a nagy részét megértettem, leginkább az elméletek, kozmológia érdekelt. Timothy Ferrisnek van egy nagyon jó könyve: A világmindenség - Mai kozmológiai elméletek.

Stephen Hawking és Roger Penrose könyvei is a mai napig kedvenceim közé tartoznak, és Richard Feynman Tréfál, Feynman úr? című könyve is nagyon jó.


Folyóiratokból szeretem az IPM-et (nem tudományos, de az is akad benne 1-2 folytatólagos téma) és a 3. évezred Panorámát, a legújabb, világűrről szóló épp mosz jelent meg (negyedévente jelenik meg, négy nagy témával foglalkozik a négy lap minden évben: archeológia, technológia, emberi egészség, és világűr). Az Élet és Tudomány is jó lap, de érdekes lehet számára a GEO is, de ez megint más egy kicsit.

2012. ápr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

6-os vagyok, a NatGeo újság is tetszhet neki, én ennyi idősen és most is szívesebben vettem a kezembe egy könyvet vagy újságot, mint a képernyőt olvassam :) Persze az olcsóbb.

Ha bemész egy könyvesboltba vagy könyvtárba, a tudományos részeken rengeteg olyan könyv van, ami érdekelheti.

2012. ápr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Én is a NatGeo újságra szavazok, érdekes, színes, leköt. Enegm még most is, pedig kétszer annyi idős vagyok, mint a lányod (és többet olvasok angol cikkeket, mint az emailjeimet).
2012. ápr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Előzőekhez ajánlom még a Természet Világát és a Spektrum újságját.
2012. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd kipróbáljuk a magazinokat is! :)
2012. ápr. 21. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!