Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a leghatékonyabb módja az...

Thurston kérdése:

Mi a leghatékonyabb módja az IQ fejlesztésének?

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 15:58
 1/8 anonim válasza:
67%
olvasás
2009. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Múlthéten a Danubius Pirítósban Balázsék beszélgettek egy MENSA taggal, és ők is ezt kérdezték. Sajnos nem emlékszem az úr nevére, de azt válaszolta, hogy ha kitöltessz rengeteg iq tesztet, hogy "ráálljon" az agyad az ilyen fajta feladatokra, akkor is csak max 2-3 ponttal fog növekedni az intelligencia hányadosod, ugyanis ez nem egészen egy olyan dolog, amit fejleszteni lehet.
2009. jún. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Állítólag ezt nem lehet fejleszteni. (Szerintem lehet, mert mindent lehet, ha elég elszánt vagy...)
2009. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Lehet fejleszteni. Olvass soka, csinálj sudokut, keresztrejtvényeket, relaxálj sokat, az olyan TV müsorokat, hogy Mónika show ne nagyon nézz. Még a vetélkedőknek szerintem van értelme.
2009. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
96%

Sakk- ezt nekem valami szakember mondta mág régebben.

Rengeteg mindent fejleszt, kombináció kézség, stb.

2009. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Azt hiszem mindent elmondtak előttem,de azért leírom:):

-olvasás

-keresztrejtvények,szórejtvények,sudoku,stb.

-puzzle

-sakk

-memóriajátékok(interneten is nagyon sokat találhatsz)

Én ezeket "űzöm",és a suliban már szinte csodagyereknek tartanak,de szerencsére nem strébernek.:D

12/L

2009. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Az olvasás meg az ilyesmi nem az IQ-t fejleszti, hanem egyszerűen csak a tudásodat. Az IQ-t nemigen lehet fejleszteni, az egy adottság. Az IQ tesztben sem azt kérdezik, hogy mikor volt az első világháború... Az műveltségi teszt.
2009. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor néztem a National Geographicon egy dokumentumfilmet, Gondolkodó zene volt a címe. Ebben mondták orvosok, hogy 7 ponttal is növelheti IQ-ját egy kisgyerek aki elkezd egy hangszeren játszani.
2009. jún. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!