Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » érzéketlenné lehetne tenni...

érzéketlenné lehetne tenni valahogy végleg a fájdalomérzékelő receptorokat?

Figyelt kérdés
hogy az ember ne érezze hogy megégett a bőre vagy elvágta a kezét, ilyenekre gondolok. mint amit az érzéstelenítők produkálnak kb. és ha ezt valahogy megcsinálnák valahogy el lehetne különíteni hogy a pozitiv ingereket érezze pl simogatás, vagy meleg, de a fájdalmat nem? vagy megszűnne akkor vele minden?
2009. jún. 22. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hát én ezt biztos nem csinálnám magamon... mi van ha atestemben BELÜL van vmigond és akkor ezért halok megmert nem éreztem és nem tudtam dokihoz menni?O_O

1x vt a fókuszban hogy egy hapinak hiányoztak az idegvégződései és nem érzett fájdalmat (így született) de asszem akkor mást sem érzett(pl. tapintást).

2009. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én sem azért írtam mert el szeretném érni, csak érdekel hogy lehetséges-e, ill. amit még írtam a kérdésbe
2009. jún. 22. 09:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Létezik egy ilyen - nagyon ritka - betegség, ami az egyik koromoszóma génjének mutációja során alakul ki. A beteg hőt és fájdalmat nem (vagy csak kicsit) érzékel, de simogatást, nyomást, stb. ugyanúgy, mint mi... Továbbá ugyanez a gén szabályozza a verejtékmirigyeket is, úgyhogy az illető nem is tud izzadni...


Eléggé veszélyes betegség... morbid példa... ha valaki belevága hátadba egy kést, észre sem veszed, hanem hazasétálsz, mintha mi sem történne... de nyilván semmilyen belső betegséget nem veszel észre...


Volt egyszer egy műsor egy ikerpárról (pár évesek), akiknek ilyen betegsége volt... ők pl imádtak ugrálni, és tejljesen szétment a térdük, mert nem vették észre h fáj...


Hogy mesterségesen elő lehet idézni ilyet azt nem tudom...

2009. jún. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Agykontroll, önszuggesztió.
2009. jún. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt a tévébe egy kislány aki csontig lerágta az ujjait mert nem érezte hogy fáj, ő meg csak úgy csócsálta :(
2009. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak a fájdalomérzetet nem lehet csak mindenestől kiszedni az idegeket. Fogaknál szokták csinálni, kihúzás helyett lehet azt csinálni ,h a doki kiszedi az idegeket és így nem fog majd fájni.
2009. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy lehetséges módot tudok, aztán van-e több, vagy nincs, passz.

Intravénás kapszaicin (paprikakivonat) adása újszülött korban elvileg hasonló eredményt ér el, de a fájdalom érző C-rostokat biztosan kiüti egy életre. Elméletben. A gyakorlatban még nem próbálták ki emberen, gondolom nem kell részletezni az okát:) Azt viszont nem tudom, hogy milyen mellékhatások lehetnek, illetve később mért nem működik. (gyanítom, pont a mellékhatásokat nem képes kompenzálni egy idősebb agy).

Nyilván, mivel szelektív megmarad a többi érzet, szúrás, simogatás stb.

2009. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az megvalósítható, hogy minden érzet örökre megszünjön egy adott területröl.

Viszont szelektíven csak a fájdalomérzetet örökre tudtommal teljesen nem lehet megszüntetni (kivéve ha az okot szünteted meg).

2009. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!