Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberi szőrzet hogy hogy...

Az emberi szőrzet hogy hogy nem olyan puha, és selymes mint az állatoké?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mint például a macskák szőre, vagy a tengerimalacoké stb.

Tudom hülye kérdés, csak érdekelne. Az emberi szőrzet durva tapintású, a haj is csak akkor lesz valamennyire selymes ha így-úgy megmossuk ilyen-olyan samponnal.


Az állatoknak hogy hogy selymes szőre van, és még csak nem is zsírosodik mint az ember haja?

Vagy a testszőrzeteknél miért nem olyan puha tapintású?



(Nem kérek beszólásokat) Csak érdekelne :D Hogy vajon miért van ez.


2012. máj. 6. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A jelenleg legkorrektebb vizimajom elmélet szerint az ember evolúciója folyamán huzamosabb vízközeli életre kényszerült, így részben a vizi emlősökhöz kezdett hasonlítani. Ez nem merül ki a szőrzetben, de pl a levegő visszatartás, agy az ujjak között lévő csökevényes úszóhártya stb. is ezt mutatja. Mint ilyen, az embernek ma leginkább csak fedőszőrzete van, az meg nem pelyhes.


Tévedés, hogy az állat budája nem zsírosodik, nyilván többé-kevésbé megteszi. Pl a lovon megfigyelheted a zsírt.

2012. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te kevered a bundát a szőrzettel! Igaz, a bunda is egy szőrzet, de ami nekünk van, az mégis más. Amiről te beszélsz, az az állatok bundája, olyanunk amúgy nekünk is van, a fejünk tetején, hajnak hívják:D Ha megnézed, ez alapvetően olyan, mint nekik a bunda.


Viszont máshonnan tőbbnyire eltűnt a szőr és csak a legfontosabb helyeken maradt meg (tehát most a hónalj- és fanszőrzetre gondolok, a testszőrzet amúgy olyan elvileg, mint a haj). Ez viszont másfajta szőr, az izzadságmirigyeket termelő helyeken van.



Hogy az emberi haj miért zsírosodik olyan intenzíven, azt nem tudom. Szerintem pont azért, mert természetellenesen gyakran mossuk. De amúgy az állatok szőre is ilyen, nézz csak meg mondjuk egy meghajtott, kiizzadt lovat. Nekik is tud ugyanolyan lucskos lenni a szőrük.

2012. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!