Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyar érettségin melyik...

One18 kérdése:

Magyar érettségin melyik fogalmazást válasszam ha eggyikbe se vagyok jó, melyik a legkönnyebbb és miért?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miből lehet választani, így ebben segíteni nem tudok, de mindenesetre majd figyelj, hogy az egyik az egy gy, a legkönnyebb meg csak 2 b :-)
2012. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ó köszi ezt a segítséget is :DDDDDDDDDDD
2012. máj. 6. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Na igen.Bármit is választasz,arra figyelj,hogy ne legyen ennyi helyesírási hibád,mert ezek mind pont levonások.A sok helyesírási hiba miatt akár bukta is lehet.
2012. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Általába helyesen írok de vannak olyan szavak amit nemtudok eldönteni,hogy ez most hogy helyes ,de köszi
2012. máj. 6. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában ha nem vagy biztos abban,hogy egyes szavakat hogy írj,akkor kérjél helyesírási szabályzatkönyvet.Lehet használni.Csak az a gond vele,hogy rengeteg időt vesz igénybe,ha minden szót ki akarsz keresni egy fogalmazás vagy esszé alatt. Ezért nem árt gyakorolni egy kicsit.De komolyan mondom.A legtöbbször azért rossz az irodalom,és nyelvtan eredmény,mert a sok helyesírási hibák miatt mínusz pontokat adnak.Én úgy emlékszem,hogy volt is egy határ.15 pont vagyis 15 helyesírási hiba.
2012. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem örökérvényű szabály, de az osztályunkban annak idején az volt az elterjedt nézet, hogy a verselemzések könnyebbek mint az esszé, azokon belül pedig az egy vers elemzése. És a vers könnyebb, mint a próza. (Vagyis ha prózaelemzés van, mellette összehasonlító verselemzés, az utóbbi. De ha két prózát kell összevetni és egy verset elemezni, akkor szintén utóbbi.)

Szerintem az érvelő essző egy végtelenül egyszerű feladatka, Showder Klub, nem lehet rosszat írni - de az érvelést abban az évben alig választották (valami 20% volt talán?), az osztályból például egyedül én. Holott tényleg egyszerű...

De a verselemzésekkel nem lehet befürödni, azt "mindenki tud". Érvelni nehezebb, ahhoz biztos tudásalap és műveltség kell, amit bármikor mozgósítasz, a verseknél lehet sorról sorra szimbólumfejteni.


(A helyesírásra tényleg ügyelj, ha valamiben nem vagy biztos, inkább csapd fel a szótárat. Különösen akkor, ha gyakran használt szó - a közkeletű szavakban a hibákért három pontot vonnak le, "háromvonalas hiba". És igaz, hogy 15 mínusz után nincs több, de ez is sok. Ám visszatérő hibánál csak az első esetben lehet pontot levonni - ez fura, de menthet. Viszont ha egyszer jól írod... nos, akkor nem visszatérő hiba, minden esetben pontot lehet érte levonni.)

2012. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!