Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Infra kamera éjjel meddig lát...

Infra kamera éjjel meddig lát el (méterben)?

Figyelt kérdés
Hány méternél lehet még kiszúrni, ha a sötétkékben megjelenik valami sárgás, pirosas folt?

2012. máj. 7. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre szerintem nem fogsz értelmes választ kapni.

Ez kb olyan mintha azt kérdezted volna:

Milyen gyors egy kocsi ?

Szóval szerintem írd hogy milyen árkategóriában gondolkodsz.

2012. máj. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem árkategóriára vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy meddig látnak el maximálisan a kamerák. Inkább úgy írnám, van-e amelyik száz, vagy akár több száz méterig is ellát - eredményesen? Ha van, legyen akár drága, akár olcsó, az nekem tökéletes. Ha van.
2012. máj. 7. 10:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Még ipari kamerák is jöhetnek, ha azok képesek este nagy távolságokat pásztázni.
2012. máj. 7. 10:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Tán betörni készülsz? :D


Amúgy teljesen kamerája válogatja. Ha belegondolsz, a Hubble több milliárd fényévre is ellát az infrakamerával :P

2012. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Hubble teleszkópnak infra kamerája van? Akkor gyártanak "csupán" pár száz méterre ellátó kamerákat is? (Melyekkel a környezetet lehet pásztázni - pont a betörők ellen?)
2012. máj. 7. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:

A Hubble-os rész poén volt ember :D (Van rajta infra is, de az több száz órás felvételeket készít... Meg más körülmények között).


Minden bizonnyal készítenek olyat is, ami több száz méterre is ellát, de oda értelmesebb inkább UV-s kamerát felpakolni.

2012. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mennyivel hatékonyabb egy UV kamera? Illetve ezzel nem nehezebb észrevenni a nemkívánatos "objektumokat"? Hisz (ha jól tudom) ez nem különbözteti meg a hideg tárgyakat a testmelegtől.
2012. máj. 8. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!