Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitöl pattog a pattogos...

Mitöl pattog a pattogos cukorka? Milyen anyag van benne? Hogy készítik?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
CO2, összenyomva vagy lekötve valamiben.
2009. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
31%
Nagyon egyszerű! :) A kukoricában kis víz található, ez melegítés során párává/gőzzé alakul, így nem lesz elég a kukoricának a belsejének a térfogata, így gyakorlatilag "felrobban" a kukorica szemünk!
2009. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
44%
biztos gumibogyó szörpöt ivott :D
2009. jún. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Valóban a térfogatváltozásból adódó nyomásválaszotás eredményezi a "kipattogást". A denaturációért (tehát, amiért olyan habos, illetve gyátalán ehető lesz) szintén a víz, a proteinek (fehérjék) és a szénhidrátok rezonanciája (amit a mikro idéz elő) során termelődő hő a felelősek. Hiszen ne feledjük, hogy a mikro nem meleget csinál odabent, hanem gerjeszt!


(Semmiképpen sem a CO2-s megoldás!)

2009. jún. 26. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Köszönöm a lepontozást.

Talán, ha sikerülne elolvasni, hogy nem kukoricáról - hanem CUKORKÁRÓL van szó... robbanó cukorka.

Még egyszer nagyon köszönöm a lepontozást.

2009. jún. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Már tegnap megnézte a kérdést, de láttam, hogy született egy jó válasz, úgyhogy nem írtam feleslegesen... ezért ma reggel nem értettem, honnan termet ide még 4 ember, aki érdemben hozzá tudott szólni a kérdéshez... de már látom, hogy sehonnan...


Valóban széndioxid van benne, a csomágoláson, összetevők közt is megtalálod... és mikor a szádban a körülötte levő cukor, (ami megköti) elolvad, akkor "pezsegni" kezd a felszabadulo CO2, ezt érzed a nyelveden... és pattogni is ezért pattog.

2009. jún. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

nem patogatott kukorica hanem pattogós cukorka:D:D:D

De mind1

2009. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

előző vagyok:

Aki le volt pontozva,azt felpontoztam;):D

2009. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

èn is mégegyszer megnéztem, hogy mit kérdeztem, de jól tettem fel a kérdést, cukorkára voltam kiváncsi, hosszú öt nem tudok írni, de attól még értelmes.


Szóval köszönöm, a kukoricás válasz is jó, csak nem erre a kérdésre.

2009. jún. 29. 10:28
 10/10 anonim válasza:
79%
:DDDD most ettem 1 zacsko pattogos cukrot de ezek utan megkivantam 1 jo popcornt is
2013. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!