Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet 35 kofos szöget...

Hogyan lehet 35 kofos szöget szerkeszteni?

Figyelt kérdés
ez lenne a kérdésem.

2012. máj. 15. 14:38
 1/9 anonim válasza:
5%
Hát először is kell egy szögmérő,huzol egy egyenest az elejére teszel egy pontot,ráteszed a szögmérőt a pontra és megkeresed rajta a 35 fokot,oda teszel egy pontot,majd összekötötd,ha minden jól sikerült akkor kijön neked egy hegyes szög.Ennél érthetőbben nem tudom elmagyarázni...
2012. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

hát 35 _kofos_ szöget elég nehéz

én szerkesztenék egy 34 kofosat és elcsalnám a többit xD


hmm, esetleg kell egy 30+15 fok, majd a felső 15 fokot harmadolni?:, de nekem már rég volt ez


[link]

[link]

2012. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint az egész fokszámú szögek közül pontosan a hárommal osztható fokszámúakat lehet körzővel és vonalzóval megszerkeszteni:

szabályos háromszög --> 60° --> 30°

szabályos ötszög --> 72° --> 36° --> 18° --> 9°

30° - 3*9° = 3°, és ennek többszörösei

A hárommal nem oszthatóakat pedig a szögharmadolás lehetetlensége miatt nem lehet.

Szóval igen, sajnos csak szögmérő használatával tudod megszerkeszteni.

2012. máj. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg szerkesztessz egy 105fokot ( 90+15 ) és azt harmadolod.
2012. máj. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Körzővel és vonalzóval sehogy.


------------------


"A hárommal nem oszthatóakat pedig a szögharmadolás lehetetlensége miatt nem lehet. "


Ezt most nem látom, miért. Ellenben érdekelne.

2012. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

15:17-es vagyok

Ez a cikk algebrai úton, Galois-elmélet felhasználásával mutatja meg, hogy 20° nem szerkeszthető (60° nem harmadolható):


[link]


Ebből, és a hárommal oszthatóak szerkeszthetőségéből már következik, hogy semmi egyéb egész fok szerkeszthető, ami nem osztható 3-mal (különben ki lehetne keverni a 20-at is). Másrészt persze behelyettesíthetsz bármit az ottani polinomba, és úgy is kijön :)

2012. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

OK, köszönöm most már látom. Az nem esett le elsőre, hogy ha 3mat tudunk szerkeszteni, akkor onnantól kezdve annak az eldöntésére, hogy egy egész szám szerkeszthető-e, elég csak a 3mal vló maradékáról megnézni, hogy az szerkeszthető-e, szval elég az 1-et és a 2-t megnézni.



Köszönöm,ezzel eddig nem is találkoztam, hogy az egész számokra a szerkeszthetőségnek ilyen egyszerű és elegáns feltétele van.

2012. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ataaa ***** válasza:
76%

Két vonalzó és egy körző segítségével szépen működik a szögharmadolás:


[link]


Ha 15 fokot elharmadoljuk, arra rábiggyesztünk egy 30 fokot, akkor meg is van szerkesztve.

2012. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
Fogsz egy bármilyen szöget, bedugod a hónod alá. Vársz egy percet, majd gyorsan kiveszed - ekkor, ha egészséges vagy, akkor 36,6 kofos kell, hogy legyen - majd kivonsz belőle 1,6-ot. Készen is vagy.
2012. máj. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!