Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy bizonyítanád be hogy van...

Hogy bizonyítanád be hogy van öntudatod?

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 19:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
magamnak, vagy másoknak? másoknak sehogy nem lehet bebizonyítani. magamnak meg alapból bizonyítva van, a híres "gondolkozom, tehát vagyok" jelenséggel :)
2012. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Mivel közvetlenül érzéklem az öntudatomat, ezért nem igényel bizonyítást.
2012. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

1. Elfogadom mint egy bizonyítást nem igénylő állítást. (Szvsz ezzel mindenki jobban jár. Lényegében ezt írta az első két válaszoló is.)


2. Nincs is öntudatom, a gondolataim és minden más előre meg vannak írva, minden csak történik velem. (Miért ne lehetne, hogy az "öntudatom" csak egy 0 és 1 közötti szám, innét kezdve nincs rá hatással semmi, és ő sincs hatással semmire. Tehát nem vált ki érzetet semmiből és nem is létezik.)

2012. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
MÁSNAK hogy bizonyítod
2012. máj. 25. 21:36
 5/29 Vree ***** válasza:
Ez Filozófia kategóriába tartozik, de adj már valami kiindulópontot hogy érdekes legyen.
2012. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
bocs nem találtam meg azt a kategóriát, másrészt meg milyen kiindulópontra gondolsz?
2012. máj. 25. 21:46
 7/29 anonim ***** válasza:

"MÁSNAK hogy bizonyítod"

Ha nekem van, akkor másnak is van, mivel köztem és a többiek közti különbségek nem implikálják a öntudat hiányát. Remélem megnyugtattalak.

2012. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%

^7-nek:

"Ha nekem van, akkor másnak is van..." - honnan tudod, hogy mások egyáltalán léteznek? _Én_ honnan tudhatnám meg, hogy azt a beírást amire most reagálok (a Tiédet) nem csak az én agyam/tudatalattim generálta? Kerestem valami beírást a gyakorikérdéseken, és nahát(!) véletlenül találtam olyant, ami most éppen érdekel. Talán mindezt én csinálom, és rajtam kívül nem is létezik más széles-e világon (univerzumon)? Nem tudom.


Magamnak nem "kell" bizonyítani, hogy van öntudatom, hiszen egy az EGYETLEN biztos pont ami létezik az életben. Ha ezt elfogadjuk - vagyis hogy ez az egyetlen biztos pont - onnantól kezdve szinte értelmetlen, hogy másoknak bizonyítsad az öntudatod létezését, hiszen az sem biztos, hogy bárki más egyáltalán létezik rajtad (magadon) kívül... minden műszer hibázhat, tévedhet, így a szemed, a füled, a bőröd, az AGYAD (!), ezeken alapszik egy csomó bűvészmutatvány.


De minek írok Nektek, kik talán csak az én "magányos" öntudatom szüleményei vagytok!? :D :D

2012. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 dellfil ***** válasza:

Te magad bebizonyítottad - legalább is azt, hogy feltételezed, van másnak is öntudata - azzal, hogy feltetted a kérdést. Mivel kaptál választ - mindegy, hogy "ilyet-olyat" - további bizonyításra nincs szükség. :DDD Csak annyit: én is válaszoltam. :D


dellfil

2012. máj. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

"honnan tudod, hogy mások egyáltalán léteznek?"

Mi utal arra, hogy nem léteznek? Miért tennéd fel, hogy nem léteznek? Milyen jelenségekre adna kielégítőbb magyarázatot a mások nem létezése? Egy ilyen model jobb modelje lenne a világnak? Nem? Akkor miért tennénk fel mások nemlétezését?


"Talán mindezt én csinálom, és rajtam kívül nem is létezik más széles-e világon (univerzumon)? Nem tudom. "

Én tudom, és sajnálom, hogy te nem. Figyelmedbe ajánlom az ezerhatszázas évek óta elért filozófiai "eredményeket". ;-)


"van öntudatom, hiszen egy az EGYETLEN biztos pont ami létezik az életben. "

Tévedsz.

2012. máj. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!